logo

Kantor internetowy: jak działa i jak z niego korzystać?

18wrz 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Szukasz prostych i bezpiecznych rozwiązań na wymianę waluty? Zastanawiasz się nad tym czy popularne kantory internetowe są rzeczywiście warte uwagi? Zachęcamy do zapoznania się z krótkim FAQ, w którym prezentujemy najważniejsze informacje na temat kantorów online.

1. Czym jest kantor internetowy?

Jest to platforma, dzięki której można wymienić walutę korzystając wyłącznie z komputera podłączonego do sieci. Nie trzeba nawet wychodzić z domu - cały proces obdywa się drogą elektroniczną.

2. Co zrobić, żeby móc wymienić walutę online?

W większości kantorów internetowych na początku wystarczy założyć bezpłatne konto, z poziomu którego będzie dokonywana transakcja. Przy rejestracji należy podać najważniejsze dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz do korespondencji, e-mail, numery kontaktowe itd.

3. Jakie konto muszę posiadać, żeby korzystać z e-kantoru?

Potrzebne będzie posiadanie przynajmniej jednego konta złotówkowego oraz jednego konta walutowego. Nie musisz być jednak bezpośrednim właścicielem tych kont. Wystarczy, że będziesz miał do nich dostęp.

4. Założyłem konto i co dalej?

Żeby móc wymienić walutę, najpierw trzeba posiadać do tego środki finansowe. W większości kantorów internetowych znajduje się portfel/panel/subkonto, w którym takie środki są przechowywane. Można dowolnie zasilać konto i wykorzystywać pieniądze do wymiany waluty.

5. Jak wymienić walutę w kantorze internetowym?

Jeśli posiadasz już konto na wybranej platformie oraz wpłaciłeś środki na konto, na początku musisz wybrać rachunek bankowy, za pomocą którego będziesz chciał zrealizować transakcję. Składając zlecenie wymiany określasz walutę i kwotę, którą chcesz sprzedać lub kupić oraz kurs wymiany.

6. Jak działają kantory internetowe?

Kantory online działają na tej samej zasadzie co kantory stacjonarne: mają określony kurs walut (zmieniający się najczęściej co kilka sekund) oraz pozwalają Ci na wymianę pieniędzy. Kantory internetowe obsługują kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt banków, dzięki czemu użytkownik nie musi przelewać swoich pieniędzy na różne konta bankowe i wydłużać procesu wymiany walut. W tego typu serwisach możliwa jest wymiana nawet niezbyt popularnych walut. Kantory internetowe zarabiają na różnicach kursowych, dlatego nie pobierają od swoich użytkowników żadnych prowizji czy opłat np. za założenie i prowadzenie konta.

7. Czy kantory online są bezpieczne?

To pytanie pada najczęściej, ponieważ użytkownicy niekiedy obawiają się transakcji, które nie są widoczne. Fakt, że nie możemy dotknąć pieniędzy w momencie ich wymiany wcale nie oznacza, że ryzykujemy. Zasady działalności kantorów internetowych obowiązują te same przepisy, co kantorów stacjonarnych: podlegają one kontroli różnorodnych organów, a ponadto, wszelkie transakcje są zabezpieczone protokołami SSL. Jeśli nie boisz się kupować w sklepach internetowych bądź dokonywać przelewów - nie powinieneś się bać wymiany walut online.

Który kantor internetowy jest najlepszy?

Nie sposób polecić tego "jedynego", natomiast według rankingu przeprowadzanego w 2014 roku przez Opineo.pl, jako najlepsze zostały uznane kantory (kolejność losowa):

  1. Cinkciarz.pl
  2. KantorOnline.pl
  3. InternetowyKantor.pl
  4. Walutomat.pl
  5. Monero.pl
  6. Inkantor.pl
  7. Liderwalut.pl

Teraz już wiesz na czym polega wymiana waluty w kantorze internetowym i że dzięki temu można oszczedzić. Sprawdź przy okazji gdzie warto wyjechać, aby również zaoszczędzić:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close