logo

Kalendarz ferii zimowych 2017. Sprawdź kiedy wziąć urlop

28gru 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Marta Wacław

0

Uczniowie cieszą się z trwającego nadal wolnego pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem, a już niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia pierwszych zimowych ferii 2017. Kiedy zaplanować swój urlop i gdzie warto się wybrać w Nowym Roku?

Reklama

Jak co roku w różnych województwach ferie zimowe przypadają na różne terminy. Pierwsze województwa rozpoczną swoje dwutygodniowe wolne od szkoły już 16 stycznia! Ale nawet Ci, którzy z wolnego czasu skorzystają dopiero w lutym, już teraz powinni pomyśleć o zaplanowaniu swojego urlopu wspólnie z dziećmi lub wymyśleniu im rozrywek na ten czas. Zobaczcie na kiedy zaplanować sobie wyjazd!

Ferie 2017 - kiedy?

Każdego roku ferie zimowe podzielone są w całej Polsce na 4 tury. W tym roku pierwsze województwa rozpoczną zimowe wolne 16 stycznia, a ostatnie zakończą je 26 lutego.

Województwo Data rozpoczęcia Data zakończenia
lubelskie 16 stycznia 29 stycznia
łódzkie 16 stycznia 29 stycznia
podkarpackie 16 stycznia 29 stycznia
pomorskie 16 stycznia 29 stycznia
śląskie 16 stycznia 29 stycznia
podlaskie 23 stycznia 5 lutego
warmińsko-mazurskie 23 stycznia 5 lutego
kujawsko-pomorskie 30 stycznia 12 lutego
lubuskie 30 stycznia 12 lutego
małopolskie 30 stycznia 12 lutego
świętokrzyskie 30 stycznia 12 lutego
wielkopolskie 30 stycznia 12 lutego
dolnośląskie 13 lutego 26 lutego
mazowieckie 13 lutego 26 lutego
opolskie 13 lutego 26 lutego
zachodniopomorskie 13 lutego 26 lutego

Najwcześniej zimowe wolne rozpoczną uczniowie województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, a najdłużej na swoje ferie będą musieli czekać mieszkańcy województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ale nawet Ci, którzy zamykają kalendarz zimowych ferii 2017 już teraz mogą je zaplanować i żyć marzeniami o 2 tygodniach wolnego!

Gdzie tanio na ferie?

Z pewnością nie każdy z Was lubi czekać do ostatniej chwili z rezerwacją swojego wyjazdu. Oferty Last Minute bardzo często są atrakcyjne cenowo i można na nich sporo oszczędzić, ale jeśli dobrze poszukacie to nawet teraz znajdziecie tanie oferty wyjazdów na ferie 2017. I to bez stresu, że na ostatnią chwilę nie uda Wam się znaleźć nic ciekawego! Polecamy Wam przejrzeć zakładkę Travel i Hotele na stronie GoDealla, ale wybraliśmy dla Was również 2 prawdziwe hity z rabatami. Możecie zarezerwować swój wyjazd już teraz!

Biały Dunajec

Biały Dunajec ferie

Wyjazd na ferie dla całej rodziny (2 dorosłych + 2 dzieci) do Białego Dunajca wyniesie Was 1610 zł! Co dostaniecie w cenie oprócz zakwaterowania? Codzienne śniadania i obiadokolacje oraz dostęp do sali rozrywki i zabaw dla dzieci. Nic tylko się pakować!

Schladming - Austria

Ferie w Austrii

Ferie to doskonały czas żeby wybrać się na narty! W miasteczku Schladming położonym w Austrii nie tylko odpoczniecie, ale również będziecie mogli skorzystać z kilkunastu tras i stoków dla narciarzy -> link do oferty. W cenie 2132 zł otrzymacie 9 noclegów dla 1 osoby, codzienne śniadania i transport nowoczesnym autokarem.

Podobnych ofert na GoDealli znajdziecie naprawdę wiele. Oczywiście na ferie możecie jechać nie tylko w góry! 2 tygodnie to dużo czasu żeby odpocząć w ciepłych krajach i powylegiwać się na słońcu kiedy u nas będzie zimno i ponuro! :-)

Inne zimowe rozrywki

Nie wszystkich rodziców stać na to żeby wspólnie z dziećmi wybrać się na ferie w góry, nad morze czy za granicę lub chociażby wysłać same dzieci w podróż. Rozwiązaniem jest kilka dni spędzonych u rodziny, ale nie wszystkie dzieciaki uwielbiają w każde wolne jeździć do dziadków, cioć i wujków czy kuzynostwa. Możecie zapewnić im inne rozrywki niskim kosztem.

Merlin gry planszowe

Wspólne wieczory z grami planszowymi, dobra książka czy film lub jednorazowe wyjście z domu na lodowisko lub ściankę wspinaczkową to naprawdę świetne sposoby spędzania wolnego czasu z dziećmi!

Zimowe rozrywki kupony

Z kuponów rabatowych na zimowe rozrywki skorzystacie nie tylko w Warszawie, ale również innych miastach w Polsce. Znajdziecie je na GoDealli. Wiecie już, co będziecie robić w ferie? :-)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close