logo

Kalendarz ferii zimowych 2016!

17gru 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Do rozpoczęcia ferii zimowych mamy jeszcze trochę czasu, ale lepiej już teraz pomyśleć nad tym, jak chcemy je spędzić. Aby ułatwić planowanie, przygotowaliśmy kalendarz zimowej przerwy od szkoły dla wszystkich wojewódźtw.

Każdy z nas lubi mieć chwilę dla siebie, a już najlepiej, gdy są to pełne dwa tygodnie! Zima nie zawsze nas rozpieszcza i nie wszyscy mogą nacieszyć się śniegiem w tym okresie, ale planując już teraz wyjazd z całą rodziną na narty, możecie znaleźć prawdziwe perełki, jak tani pobyt w alpejskim kurorcie.

Kiedy ferie?

Zaplanowanie ferii wymaga... spojrzenia w kalendarz! Jak co roku, dla różnych wojewódźtw ferie wypadają w innym czasie. Ci, którzy będą najszybciej cieszyć się feriami zaczną już 18 stycznia, a ostatnia tura zostanie zakończona 28 lutego.

WOJEWÓDŹTWO DATA ROZPOCZĘCIA DATA ZAKOŃCZENIA
Dolnośląskie 1 lutego 14 lutego
Kujawsko-Pomorskie 18 stycznia 31 stycznia
Lubelskie 15 lutego 28 lutego
Lubuskie 18 stycznia 31 stycznia
Łódzkie 15 lutego 28 lutego
Małopolskie 18 stycznia 31 stycznia
Mazowieckie 1 lutego 14 lutego
Opolskie 1 lutego 14 lutego
Podkarpackie 15 lutego 28 lutego
Podlaskie 25 stycznia 7 lutego
Pomorskie 15 lutego 28 lutego
Śląski 15 lutego 28 lutego
Świętokrzyskie 18 stycznia 31 stycznia
Zachodniopomorskie 1 lutego 14 lutego
Warmińsko-Mazurskie 25 stycznia 7 lutego
Wielkopolskie 18 stycznia 31 stycznia

 

Najwcześniej na narty będą mogli się wybrać uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Następni w kolejce na zasłużony zimowy odpoczynek są mieszkańcy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jeśli jesteście z wojewódźtwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego lub zachodniopomorskiego, to dwa tygodnie zimowego szaleństwa z całą rodziną możecie planować na początek lutego. Zimowe ferie 2016 zamykają wojewdźtwa: lubelskie, łodzkie, podkarpackie i śląskie.

Każdy z nas chciałby, żeby te dwa tygodnie relaksu trwały w nieskończoność - niestety nie da się wydłużyć tego okresu, ale jeśli dobrze go zaplanujemy, to będziemy mogli je wspominać jeszcze przez długi czas :)

Tanie ferie zimowe

Nie wszyscy z nas lubią ten dreszczyk adrenaliny przy polowaniu na oferty Last Minute, a w przypadku, gdy czasu wolnego mamy mało, lepiej zajrzeć wcześniej do kalendarza i przemyśleć, kiedy wciąć urlop i gdzie się wybrać na odpoczynek. Szukacie ciekawej promocji, ale ceny Was przytłaczają? Zajrzyjcie na wakacjezprocentem.pl, a znajdziecie takie hity:

Jeśli to dla Was za mało, to przejrzyjcie pozostałe oferty - a jest w czym wybierać!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close