logo

Jarmarki bożonarodzeniowe 2017 w Niemczech: Berlin, Drezno, Norymberga

28lis 2017

Kategoria: Turystyka | Autor: Marta Wacław

0

Zapach grzańca i korzennych przypraw unoszący się w powietrzu, lokalne przysmaki czy wspólne śpiewanie kolęg... jeśli chcecie poczuć prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wybierzcie się na jeden ze świątecznych jarmarków co roku organizowanych w Niemczech. Pojedziecie tam z rabatem!

Reklama

Niemcy kolebką jarmarków

Tak, to właśnie Niemcy jako pierwsi zaczęli organizować jarmarki bożonarodzeniowe - Weihnachtsmarkt. To dzięki nim tradycja ta jest wciąż żywa nie tylko w Dreźnie będącym kolebką jarmarków czy w Berlinie, ale również innych krajach, w tym w Polsce. Pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe odbywały się w Dreźnie, tam już od ponad 600 lat każdego roku nie tylko mieszkańcy, ale również turyści z całej Europy zjeżdżają, żeby poczuć prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia. Obecnie w całym kraju jest ich ponad 100, jednak największe znajdziecie zdecydowanie w Dreźnie i Berlinie.

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2017Źródło: http://staszic.wschowa.info

Początkowo jarmarki bożonarodzeniowe trwały tylko jeden dzień. Teraz przez cały miesiąc możecie je odwiedzać żeby napić się grzańca, zjeść strucle czy pieczone kasztany i wziąć udział w zabawach oraz wspólnym śpiewaniu kolęd. Przy okazji wyjazdu na jarmark świąteczny, warto także pozwiedzać i na własne oczy zobaczyć najważniejsze zabytki danego miasta oraz obkupić się w lokalne wyroby: wędliny, sery, miody czy ręcznie zdobione dekoracje świąteczne. 

Wszyscy, którzy w tym roku chcą wybrać się na jeden z jarmarków bożonarodzeniowych organizowanych w Niemczech w Dreźnie, Berlinie czy Norymberdze, mogą skorzystać z kuponów rabatowych. Mamy dla Was zniżki!

Kupony rabatowe na jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech

Jeśli już nie możecie doczekać się Świąt i tej niezwykłej atmosfery, już teraz możecie ją poczuć wybierając się do Niemiec na wycieczkę na świąteczny jarmark. Korzystając z ofert dostępnych w serwisach zakupów grupowych, za wycieczkę na jarmark bożonarodzeniowy zapłacicie naprawdę niewiele.

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie - Striezelmarkt

Stolica Saksonii przez wielu uznawana jest za jedno z piękniejszych miast w Niemczech, a każdego roku na jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie przyjeżdżają tłumy turystów, którzy chcą poczuć niezwykły klimat Świąt.

Jarmark Bożonarodzeniowy w DreźnieŹródło: https://oskar.com.pl

Striezelmarkt to najstarszy i największy jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. Jego uroczyste otwarcie urozmaica karuzela, która podczas rozpoczęcia zostaje wprawiona w ruch. Oczywiście, na jarmarku nie może zabraknąć także przystrojonej choinki, tradycyjnego świątecznego wiatraka i straganów, gdzie będziecie mogli napić się rozgrzewającego wina, zjeść strucle i inne przysmaki. Na Grouponie znajdziecie kupon rabatowy, z którym odwiedzicie drezdeński Striezelmarkt za 65 zł:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Dostępne terminy wyjazdów:

  • 02.12-03.12
  • 09.12-10.12
  • 16.12-17.12

Plan wycieczki obejmuje nie tylko jarmark bożonarodzeniowy, ale również zwiedzanie miasta. Dzięki temu zobaczycie Zamek Królewski, Hofkirche czy Katedrę. Cena nie obejmuje opłaty klimatycznej w wysokości 8 euro. Ostatecznie więc za wyjazd zapłacicie niecałe 100 zł. Patrzą na to, że w tym mieści się przejazd autokarem, zwiedzanie Drezna i czas wolny na jednym z piękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych, to naprawdę bardzo dobra cena. Dodatkowo, do 29.11 z kodem: GROUPON możecie oszczędzić na tej wycieczce dodatkowe 15%!

Świąteczny jarmark w Berlinie

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie to drugi co do wielkości jarmark w Niemczech. W okresie świątecznym odwiedzają go setki turystów z całej Europy i nie tylko. Jeżeli Wy również chcecie się na niego wybrać, a przy okazji zwiedzić stolicę naszych sąsiadów, znaleźliśmy dla Was kupon rabatowy, z którym na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie wybierzecie się za 55 zł:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie

Dostępne terminy wyjazdów:

  • 02.12-03.12
  • 09.12-10.12
  • 16.12-17.12

W cenie otrzymacie tansport autokarem do i z Berlina, zwiedzanie miasta zgodnie z programem, opiekę pilota i oczywiście gwóźdź programu - jarmark bożonarodzeniowy! Do tej ceny musicie jeszcze doliczyć ubezpieczenie 15 zł od osoby i opłaty administracyjne w wysokości 4 euro. Łącznie za wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Berlina zapłacicie niecałe 90 zł.

Christkindlesmarkt - jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze

Co roku, Dzieciątko Jezus otwiera jarmark bożonarodzeniowy - Christkindlesmarkt - w Norymberdze. Jeżeli chcecie skosztować tradycyjnych, norymberdzkich pierników czy kiełbasek, poniżej kupon rabatowy na wycieczkę na świąteczny jarmark za mniej niż 100 zł:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Norymberdze

Terminy wyjazdów obejmują każdy grudniowy weekend przed Świętami (02.12-03.12, 09.12-10.12 i 16.12-17.12). Do ceny 99 zł musicie jeszcze doliczyć ubezpieczenie (15 zł od osoby) i opłaty administracyjne (25 euro). 

A może marzycie o tym, żeby wyjechać na całe Święta i spędzić Boże Narodzenie poza domem? Mamy dla Was oferty świątecznych wyjazdów w niższej cenie!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close