logo

Jarmarki bożonarodzeniowe 2017 - najpiękniejsze stragany w Polsce

21lis 2017

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia to magiczny okres. Witryny sklepowe mienią się od światełek, ulice miast przystrojone są w lampki i dekoracje, a nas ogarnia niezwykłe uczucie. Magię Świąt niewątpliwie poczujecie na jednym z bożonarodzeniowych jarmarków, które już teraz możecie odwiedzać w wybranych miastach w Polsce. Dokąd warto się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy 2017?

Reklama

Każdego roku w centrach większych miast organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. To doskonała okazja, żeby spróbować lokalnych przysmaków, napić się aromatycznego, grzanego wina, wziąć udział we wspólnym śpiewaniu kolęd i kupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, dzięki którym udekorujecie swój dom czy choinkę. Największe i najchętniej odwiedzane jarmarki bożonarodzeniowe odbywają się w popularnych stolicach europejskich: Pradze, Berlinie, Wiedniu, Bratysławie czy Budapeszcie. Możecie je odwiedzić w dużo niższej cenie kupując jedną z ofert dostępną na Grouponie. Jeśli chcecie poczuć magię Świąt, wcale nie musicie szukać tak daleko. Polskie jarmarki bożonarodzeniowe są równie piękne i na pewno warto się na nie wybrać.

Jarmark bożonarodzeniowy - skąd ta tradycja?

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2017Źródło: http://www.dresden.de

Pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe (niem. Weihnachtsmarkt) organizowane były w Niemczech już ponad 600 lat temu. Ich kolebką było Drezno, gdzie po dziś dzień odbywa się jeden z największych jarmarków świątecznych nie tylko w Niemczech, ale również w całej Europie. Tam na straganach kupicie wyroby rękodzielnicze, zjecie kiełbaskę z grilla czy napijecie się grzańca. Wszystko to w towarzystwie występów artystycznych, prezentacji bożonarodzeniowych szopek, jasełek i śpiewu kolęd.

W Polsce tradycja organizowania bożonarodzeniowych jarmarków jest wciąż żywa i każdego roku na rynkach lub w centrach większych miast również możecie poczuć magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kupić ręcznie malowane ozdoby czy spróbować lokalnych wyrobów. Jakie jarmarki świąteczne szczególnie warto odwiedzić w Polsce?

Jarmarki bożonarodzeniowe 2017 w Polsce

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Chyba największym i najpiękniejszym jarmarkiem świątecznym w Polsce jest ten organizowany co roku we Wrocławiu. W samym sercu jarmarku znajdziecie szopkę z wiatrakiem, ogromną choinkę udekorowaną ręcznie robionymi ozdobami oraz straganiki, gdzie nie tylko smacznie zjecie, ale również kupicie wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich.

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2017Źródło: https://www.wroclaw.pl

Jarmark świąteczny we Wrocławiu to także mnóstwo imprez i wydarzeń towarzyszących. Od 1 grudnia będziecie mogli wziąć udział w świątecznych paradach i podziwiać występy dzieci, magiczne widowiska oraz świąteczne koncerty. Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu trwa od 17.11 do 22.12, więc już teraz możecie odwiedzać to piękne miasto i poczuć atmosferę świąteczną. Wrocław to jednak nie jedyne polskie miasto, które co roku organizuje piękny, świąteczny jarmark. Dokąd jeszcze warto się wybrać w tym roku?

Betlejem Poznańskie i jarmark na Starym Rynku w Poznaniu

Betlejem Poznańskie, czyli tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu, jest bardzo chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców stolicy wielkopolski, ale również wszystkich turystów przyjeżdżających do Poznania. Tutaj na w centrum miasta nie tylko zjecie pieczone kasztany, napijecie się grzanego wina czy posłuchacie występów artystycznych. Główną atrakcją jarmarku jest wysoki na ponad 30 metrów diabelski młyn:

Jarmark Bożonarodzeniowy w PoznaniuŹródło: http://poznan.wyborcza.pl

Ale to nie jedyny świąteczny jarmark organizowany w Poznaniu. Od 2 grudnia na Starym Rynku również będziecie mogli zakupić lokalne przysmaki i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Obie imprezy świąteczne potrwają do 22 grudnia.

Jarmark świąteczny na warszawskiej Starówce

Przed Świętami w stolicy w wielu miejscach będziecie mogli kupić lokalne produkty kojarzone z Bożym Narodzeniem, ale, jak co roku, Warszawa organizuje na Starówce bożonarodzeniowy jarmark.

Jarmark Bożonarodzeniowy w PoznaniuŹródło: http://warsawcitybreak.com

To jednen z najdłuższych bożonarodzeniowych jarmarków w Polsce, który potrwa od 25 listopada aż do 7 stycznia, czyli zakończy się dopiero po święcie Trzech Króli. W tym czasie na Starówce skosztujecie pysznego jedzenia, a także weźmiecie udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Nie zabraknie oczywiście także atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci będzie czekał Domek Mikołaja oraz maskotka jarmarku bożonarodzeniowego, z którą pociechy będą mogły zrobić sobie zdjęcie.

Targi bożonarodzeniowe w Krakowie

Kraków to miasto, które od lat pielęgnuje tradycję bożonarodzeniowych targów. Na ponad miesiąc krakowski Rynek Główny zmienia się w targowisko ze straganami i sklepikami, gdzie możecie skosztować pysznych przekąsek od lokalnych przedsiębiorców i zakupić oryginalne ozdoby, których nie znajdziecie na sklepowych półkach.

Targi Bożonarodzeniowe KrakówŹródło: http://krakow.pl

Już od 24 listopada w Krakowie będziecie mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu, śpiewaniu i oczywiście zakupić lokalne produkty. Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym potrwają do 26 grudnia.

Wcale nie musicie daleko wyjeżdżać, żeby poczuć niezwykłą magię Świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe organizowane w Polsce naprawdę dorównują tym zagranicznym. Jeśli jednak przed Bożym Narodzeniem chcecie zrobić sobie małą wycieczkę i przy okazji zwiedzić jedno z europejskich miast, wiemy, jak oszczędzicie na swoim wyjeździe. Mamy dla Was kupony rabatowe!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close