logo

Jak zwrócić nietrafiony i niechciany prezent? Sprawdź, jak go oddać!

27gru 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Święta, święta i... po świętach. Jak zwykle to, co dobre, szybko się kończy. W tym roku Mikołajowi nie udało się ucelować ze wszystkimi prezentami? Zobacz czy przysługuje Ci prawo do zwrotu i w jakich sklepach możesz oddać lub wymienić swój upominek bez obaw!

Reklama

Ile razy w swoim życiu zdarzyło Ci się dostać coś, co lądowało na dnie w szafie nieużywane przez wiele lat? Po świętach Bożego Narodzenia szczególnie następuje kumulacja nietrafionych prezentów. A to zły kolor, nie ten rozmiar, prezent całkowicie różny niż nasz gust. Doskonale znamy ten stan zakłopotania kiedy po rozpakowaniu prezentu jesteśmy rozczarowani. Ale zamiast wrzucać go do szafy i czekać na okazję, aż może w końcu kiedyś się przyda, lepiej spróbować zwrócić go do sklepu i kupić coś, z czego będziecie zadowoleni.

Zwracanie towaru jest proste w przypadku sklepów internetowych, ponieważ tam zawsze przysługuje prawo do zwrotu bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia od umowy na odległość. Więcej przeczytacie o tym w artykule Nietrafiony prezent? Masz prawo do zwrotu towaru! Niestety, w sklepach stacjonarnych wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy, który może, ale nie musi przyjmować zwrotu. A w jakich największych sklepach w Polsce bez trudu oddacie nietrafione upominki?

Zwrot nietrafionego prezentu - na jakich zasadach?

Standarowo jeśli chcecie zwrócić towar zakupiony na odległość, na początek musicie wypełnić formularz odstąpienia od umowy (macie na to 10 dni licząc od dnia dostawy towaru), a później zwrócić produkt maksymalnie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Niektóre sklepy jednak tuż przed świętami zapowiedziały dłuższe prawo do zwrotu towaru, nawet do końca stycznia. Gdzie i na jakich warunkach oddacie nietrafione prezenty?

YES 

Yes zwrot

Jeden z największych sklepów jubilerskich w Polsce - YES - daje Wam możliwość zwrotu w terminie do 30 dni od zakupu. Wystrczy tylko skontaktować się z doradcą klienta i poprosić o zamówienie kuriera na wskazany adres, który odbierze wypełniony przez Was formularz odstąpienia od umowy i zwracany towar. Nie zapomnijcie tylko podać w formularzu wszystkich swoich danych potrzebnych do zwrotu pieniędzy oraz dołaczyć paragonu lub dowodu zakupu. Zwrotu możecie dokonać także osobiście w dowolnym salonie YES w Polsce.

Answear 

Answear zwrot

Koniec z kolejnym swetrem, który będzie kurzył się w szafie przez najbliższych kilka lat, a na samym końcu wyląduje w koszu. Koniec z za dużymi bluzkami czy ubraniami, które nie pasują do Twojego gustu. W Answear macie aż 30 dni na zwrot towaru (licząc od dnia otrzymania przesyłki). Możecie go dokonać w wybranych salonach Medicine w całej Polsce lub w punkcie odbioru w Krakowie. Możecie również ze swojego konta na stronie Answear zamówić kuriera, który odbierze zamówienie, jeśli jego wartość przekraczała 100 zł. Oczywiście towary muszą być w nienaruszonym stanie. Bardzo dobra informacja - zwrot jest całkowicie darmowy, a zwrot pieniądzy odbywa się na konto, z którego wcześniej zamówienie zostało opłacone.

Media Markt 

Media Markt zwrot

Zwrócić możecie nie tylko odzież, kosmetyki czy biżuterię, ale również sprzęt elektroniczny, który Wam się nie przyda, macie już podobny lub po prostu nie chcecie tego, co dostaliście. W Media Markt na zwrot produktu zakupionego online i stacjonarnie macie aż 30 dni od dnia dostarczenia towaru. Wystarczy tylko, że wypełnicie i podpiszecie Oświadczenie o odstąpieniu od umowy dostępne na stronie Media Markt i prześlecie je na adres info@mediamarkt.pl, a następnie zwrócicie towar w terminie maksymalnie 14 dni od odstąpienia od umowy. Oczywiście zwrot dostaniecie na numer konta, z którego płaciliście za zamówienie lub będziecie mogli odebrać swoje pieniądze ze sklepu stacjonarnego.

Zwrot towaru  - lista sklepów

Oczywiście nie tylko w YES, Answear czy Media Markt oddacie nietrafiony prezent kupiony online. Bez większych problemów zrobicie to również w tych sklepach:

 • Cropp do 365 dni od dnia dokonania zakupu
 • House: do 30 dni od daty dostarczenia przesyłki
 • Mohito: do 30 dni od dnia dostarczenia paczki
 • Sinsay: do 30 dni od daty dostawy
 • Reserved30 dni od daty dostarczenia przesyłki
 • About You: do 30 dni od daty odbioru towaru
 • Sephora: w ciągu 1 miesiąca od daty odbioru zamówienia
 • Bialcon: do 30 dni od daty odbioru zamówienia - dotyczy produktów kupionych w okresie 17.12-31.01
 • Zalando: do 100 dni od daty odbioru zamówienia
 • Douglas: do 30 dni od dnia otrzymania produktu
 • H&M: do 30 dni od daty odbioru zamówienia
 • iPerfumy: do 90 dni od daty odbioru zamówienia
 • Empik: do 14 dni od daty odbioru zamówienia
 • RTV Euro AGD: do 15 dni od daty odbioru zamówienia (dla każdego), do 30 dni (jeśli masz Konto Moje Euro)
 • MyCenter: do 30 dni od dnia dostarczenia zamówienia
 • Big Star: do 30 dni od zakupu - dotyczy sklepów stacjonarnych

Pamiętajcie, że każdy sklep internetowy MUSI zapewnić Wam możliwość zwrotu zakupionego towaru i dokładnie doczytujcie w regulaminie sklepu, ile dokładnie macie czasu na to, żeby oddać produkty. Nie zapomnijcie też, że wielkimi krokami zbliżamy się do największej imprezowej nocy w roku. Te zniżki na pewno Wam się przydadzą!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close