logo

Jak zamówić kuriera? Nadawanie przesyłek krok po kroku

01lut 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Zdarza się, że chcecie wysłać ekspresowo swoją paczkę, ale nie wiecie, jak się za to zabrać? Możecie zamówić kuriera, który odbierze od Was przesyłkę spod wskazanego adresu i dostarczy ją do odbiorcy. Jak to zrobić i ile to kosztuje?

Reklama

Zapewne wiele razy zdarzyło się, że z dnia na dzień musieliście wysłać pilną przesyłkę lub nadać paczkę kurierem, ale:

  • po pierwsze - nie wiedzieliście, jak to zrobić,
  • po drugie - baliście się, że koszty nadania Was przerosną,
  • po trzecie - nie mieliście czasu żeby osobiście zawozić ją na pocztę lub do punktu nadania.

Całe szczęście na rynku działa wiele firm, które oferują usługi kurierskie, które zamówicie bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Łatwo, szybko i tanio. Dziś postanowiliśmy dokładnie przeanalizować proces zamawiania kuriera i nadawania przesyłki przez serwis Furgonetka. W dalszej części artykułu znajdziecie także inne firmy, które umożliwiają zlecanie wysyłki paczek.

Nadawanie przesyłek - jak to działa?

Jak zamówić kuriera

Serwisy umożlwiające zamawianie kuriera posiadają w swojej ofercie kilka firm najbardziej znanych na rynku, z usług których Wy możecie skorzystać: DPD, FedEx, UPS, GLS, InPost, Poczta Polska, Paczka w RUCHu i inne.

To Wy określacie typ wysyłanej przesyłki, odbiorcę i wybieracie przewoźnika. Później kurier odbiera od Was paczkę spod podanego adresu (lub zanosicie ją punktu nadania) i dostarcza ją odbiorcy. Wy możecie oczywiście na bieżąco monitorować, gdzie w danym momencie znajduje się paczka i kiedy otrzyma ją odpowiednia osoba. Proste, prawda? :-) Wszystko załatwiacie przez internet, nawet bez wychodzenia z domu.

Jak zamówić kuriera przez Furgonetka.pl?

1. Załóż konto

Do nadania przesyłki i zamówienia kuriera niezbędne będzie Wam konto w serwisie Furgonetka. Łatwo i bezpłatnie założycie je na stronie przez formularz lub przez swoje konto na Allegro:

Furgonetka jak zamawiać kuriera

W formularzu wystraczy, ze podacie swoje podstawowe informacje: e-mail, hasło, numer telefonu, zaznaczycie, skąd wiecie o firmie i zaakceptujecie warunki regulaminu oraz serwisu. Nam zajęło to naprawdę kilka sekund :-) Później na maila otrzymacie link aktywacyjny, w który wystarczy kliknąć żeby potwierdzić rejestrację. Dzięki temu będziecie mogl zacząć korzystać z serwisu w pełni i zamówić kuriera :-)

2. Dodaj przesyłkę

Żeby dodać przesyłkę do wysłania, po zalogowaniu do swojego konta musicie wejść w zakładkę "Do wysłania" i dodać przesyłkę:

Jak zamówić kuriera

3. Uzupełnij dane

W kolejnym kroku zostaniecie poproszeni o podanie swoich danych (jako nadawcy) oraz danych odbiorcy: imię, nazwisko, adres, e-mail oraz nazwa firmy (opcjonalnie).

4. Podaj dane dotyczące przesyłki

Jak zamówić kuriera

Później będziecie musieli określić gabaryt Waszej przesyłki (wymiary, wagę), określić jej wartość, kształt, zawartość oraz rodzaj opakowania.

5. Wybierz kuriera

Jak zamówić kuriera

Po określeniu gabarytów swojej przesyłki, w ostatnim kroku nie pozostanie Wam już nic innego, jak wybór kuriera, który odbierze od Was paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres. Wybierając opcje wysyłki Paczką w RUCHu czy Paczkomat InPost, będziecie musieli osobiście zanieść paczkę do wybranego punktu - pamiętajcie o tym decydując się na jedną z opcji doręcznia.

6. Zamów kuriera i zapłać

Więcej na temat płatności przeczytacie poniżej. Tam opisaliśmy, jak zapłacić za kuriera.

7. Wydrukuj dokumenty

Żeby nadać paczkę, konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego i naklejenie go na przesyłkę. Bez tego kurier może odmówić zabrania od Was paczki. Nie zapominajcie więc o wydrukowaniu dokumentów. Znajdziecie je na swoim koncie :-)

Jak zapłacić za zamówionego kuriera?

Wszystko zależy od Was! Możecie wybrać dodatkową opcję płatności za pobraniem, która jest droższa, lub doładować swoje konto w Furgonetce. W tym celu kliknijcie na opcję "Saldo" (w prawym górnym narożnku koło Waszego maila), podajcie kwotę i doładujcie konto przelewem :-) Widzicie, to bardzo proste! A my mamy nadzieję, że ułatwimy Wam zamawianie kuriera jeszcze bardziej. Furgonetka to jedna z najbardziej znanych platform służąca do nadawania przesyłek, ale nie jedyna.

Gdzie jeszcze zamówicie kuriera i nadacie przesyłkę?

  • Sendit.pl
  • eKurier.pl
  • Allekurier.pl
  • Epaka.pl

W każdym z tych serwisów proces zamawiania kuriera wygląda bardzo podobnie :-) Rejestrujecie się, podajecie dane, płacicie, drukujecie list przewozowy i wysyłacie swoją paczkę. Proste? Pewnie! :-)

Proste jest również korzystanie z promocji, ponieważ na naszym blogu znajdziecie ich naprawdę sporo :-) Wiecie już, jak zamówić kuriera i nadać paczkę, ale ważniejsze jest to, co znajdzie się w jej środku. Chcecie sprawić komuś niespodziankę? Zbliżają się urodziny bliskiej Wam osoby? Kupcie upominek, który nadacie kurierem, korzystając z wyszukanych przez nas promocji!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close