logo

Jak wybrać buty do biegania? Wiemy gdzie dają rabaty!

12maj 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Wielu biegaczy uważa, że do biegania najważniejsze jest odpowiednie obuwie. Jednak jak dobrać dobre buty do biegania? Gdzie kupić obuwie sportowe, żeby nie wydać przy tym całego swojego majątku? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. Odpowiadamy na pytania dręczące wiele osób, które chciałoby zacząć biegać oraz pokochać ten sport.

Reklama

Podobno to, czy pokochamy bieganie, w głównej mierze zależy od tego, jakie buty do biegania wybierzemy. Przed rozpoczęciem aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od obuwia sportowego? Wymieńmy najpierw 3 podstawowe wartości, które powinny zapewnić nam odpowiednie buty do biegania:

  1. Komfort podczas treningu
  2. Zmniejszenie ryzyka kontuzji
  3. Zmniejszenie ewentualnego bólu, wynikającego z wcześniejszych kontuzji

Zatem przekonania doświadczonych biegaczy są prawdą: dobrze dobrane buty do biegania sprawią, że pokochasz ten sport. Pierwszym testem, który możesz wykonać samodzielnie, żeby wybrać odpowiednie obuwie sportowe jest test wodny odbicia stopy.

Test wodny odbicia stopy

Informacje o tym, jak wykonać w domu test wodny odbicia stopy, zaczerpnęliśmy ze strony treningbiegacza.pl. Wystarczy, że mokrą stopę położycie na suchej nawierzchni, na przykład gazecie, kawałku papieru lub ręczniku, a zostanie na nim odciśnięty kształt Twojej stopy. Następnie możesz porównać odbicie z obrazkami poniżej.

Jak widać na obrazku, mamy 3 pojęcia, których znaczenia pewnie nie znacie: pronator, neutral oraz supinator.

Pronator - Twoja stopa obraca się do wewnątrz, gdy chodzisz lub biegasz. Pronator to inaczej płaskostopie, które jest najczęściej występującym typem stopy. Jeśli masz taki typ stopy, to najprawdopodobniej przetaczasz stopę po podłożu na całej szerokości. Buty polecane takim osobom, jak Ty, to te z wysokim podbiciem oraz wsparciem od wewnętrznej części buta - po to, żeby nie ograniczać naturalnego mechanizmu pochłaniania wstrząsów oraz żeby nie przechylać stopy za bardzo do wewnątrz podczas chodzenia lub biegania.

Neutral - jeśli takie wyszło odbicie Twojej stopy, to wykonuje ona prawidłowy ruch podczas biegania. W tej kwestii dobór obuwia jest prosty, ponieważ takim osobom jak Ty, zalecany jest dobór butów amortyzujących bez stabilizatora stopy.

Supinator - w takim przypadku, podczas biegania lub chodzenia, obciążona jest zewnętrzna krawędź  stopy. Jeśli należysz do tej grupy osób, powinieneś wybrać buty z mocną amortyzacją.

Zniżki na buty do biegania

Z powyższymi informacjami już przynajmniej wiemy, za jakimi butami powinniśmy się rozejrzeć. W sklepach sportowych znajdują się dodatkowo specjaliści, którzy z pewnością chętnie pomogą nam w wyborze odpowiedniego obuwia. Pamiętajcie, żeby oszczędzać wyłącznie na cenie, a nie na jakości produktów! Czym jest oszczędność na kwocie zakupu? Na przykład tym, że zamiast kupować buty z kolekcji 2016 w świetnym, modnym kolorze i oryginalnymi znaczkami, zwróćmy uwagę rzeczywiście na to, jakie buty potrzebujemy i czy znajdziemy je wśród starszych kolekcji. Trafiliśmy między innymi na wyprzedaż butów do biegania w Dotsport.

Promocyjne ceny znaleźliśmy także w sklepie e-Sporting.pl, w którym dostępne są buty popularnych marek, takich jak Adidas, Puma, Reebok czy Nike.

 

Promocje na buty do biegania znaleźliśmy także w sklepach:

W wielu z tych sklepów obowiązują także darmowe dostawy od określonej kwoty - najczęściej 200 zł lub 300 zł. W przypadku inwestycji w takie obuwie można przy okazji zaoszczędzić na kosztach dostawy. A jeśli już wpadniecie w szał zakupów butów do biegania, to może rozejrzyjcie się także za innymi akcesoriami sportowymi? Zobaczcie aktualne promocje na te produkty:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close