logo

Jak mężczyźni kupują ubrania?

25paź 2013

Kategoria: Inspiracje | Autor: Marysia Junak

0

To kobiety kojarzone są jako wytrawne „zakupowiczki”, gdyż potrafią godzinami polować w galeriach handlowych na wyjątkowe okazje, a jak pokazują badania w czasie tych poszukiwań, na przestrzeni roku, niejednokrotnie pokonują dystanse kilkakrotnie przekraczające długość maratonu,

Jednak mężczyźni zaczynają im dorównywać, a nawet pod pewnymi względami przebijać je. W jaki sposób, zatem kupują mężczyźni?

Kupują mniej, ale za to więcej wydają

Robienie zakupów przez mężczyzn znacznie różni się od tego jak swoje sprawunki wykonują kobiety. Przyzwyczailiśmy się wszyscy do stereotypu mężczyzny, który od stóp do głów ubiera się w pierwszym lepszym sklepie, do którego wejdzie. Biorąc przykład z takich narodów jak Brytyjczycy czy Niemcy robią również Polacy przykładają coraz większą wagę do tego co kupują (jakość) oraz gdzie kupują. Okazuje się, że panowie rzadziej niż panie robią zakupy w sklepach sieciowych. Znacznie bardziej wolą luksusowe marki. Jednak czy rzeczywiście tak szybko dogonimy naszych zachodnich sąsiadów?

Badania pokazują, że przeciętny Brytyjczyk wydaje na ubrania i wszelkie akcesoria około tysiąca funtów w przeciągu roku (w przybliżeniu 5000 zł) i robi zakupy mniej więcej dwa razy w tygodniu – jak na razie w polskich realiach niewiele osób stać na takie wydatki. Zapytani o swoje wydatki na ubrania i akcesoria mieszkający w naszym kraju panowie deklarują wydatki rzędu 1000-2000 zł w przeciągu roku. Wskazują także, że zakupy robią przeważnie raz na miesiąc.

zakupy po męsku

Kupujący mężczyzna = smartshopper?

Z całą pewnością można powiedzieć, że mężczyźni stają się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, a co za tym idzie świadomie robią zakupy. Lepiej niż jeszcze kilka lat temu orientują się w markach modowych i wiedzą, że lepiej postawić na jakość i poszukać rzeszy wysokiej klasy. Niejednokrotnie kończy się na tym, że to mężczyźni wydają więcej w galeriach handlowych niż kobiety – średnio o 20 zł więcej.

Jednakże coraz częściej mężczyźni przed zakupem robią rozeznanie, porównują ceny zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych działających online, a także szukają ciekawych okazji, które dają im możliwość tańszego zakupu. Badania pokazują, że prawie połowa mężczyzn przed udaniem się na zakupy sprawdza ceny w sklepach online oraz korzysta z porównywarek cenowych.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close