logo

Jak kupować buty w internecie?

06maj 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Luiza Sadowska

0

W internecie kupujemy wszystko - ubrania, sprzęt elektroniczny, a nawet żywność. Jednak w niektórych przypadkach trafienie z rozmiarem może być problematyczne. Jak dobrze kupić buty online?

Reklama

Nie oszukujmy się, coraz rzadziej mamy czas na wyjście na zakupy, a w internecie możemy po prostu szybko przejrzeć kilka stron przy porannej kawie. Oprócz tego kuszą nas liczne promocje w sklepach online lub produkty wystawione na aukcjach. Internetowe zakupy rządzą się swoimi prawami - nie mamy możliwości przymierzenia danej rzeczy przed zakupem.

Buty ze sklepów online

Pomimo tego, że obowiązują pewne standardy w przypadku rozmiarów obuwia (zazwyczaj jest to podanie oznaczenia rozmiaru europejskiego, przyjętego w USA i Azji), to przede wszystkim sprawdzajmy długość wkładki. To klucz do kupienia butów o właściwym rozmiarze! Jeśli szukacie dodatkowych informacji, dostępne będą w drugiej części artykułu w przyszłym tygodniu.

Jak szukać butów w internecie? Zacznij od zmierzenia długości stopy. Aby to zrobić, połóż stopę na kartce papieru i narysuj kreskę tam, gdzie kończy się duży palec u stopy i pięta. Następnie złap za linijkę i zmierz w centymetrach długość od jednej narysowanej kreski do drugiej. Wynik to długość Twojej stopy w centymetrach i właśnie to będzie decydujące podczas kupna obuwia. Większość sklepów podaje te dane, jednak jeśli ich nie ma na stronie - napisz do sprzedawcy. W sklepach rozmiary mogą się od siebie różnić i zamawiając np. 38 dostaniemy buty o centymetr za duże lub za małe, zaś w drugim sklepie rozmiar 38 będzie idealny.

Poza zmierzeniem naszej stopy (i znalezieniem butów z odpowiednią długością wkładki) pamiętaj, że buty mogą mieć różną szerokość i nie zawsze dany typ buta będzie nam odpowiadać. Co w takim przypadku?

Mamy tak naprawdę dwa wyjścia:

  • zamawiamy buty, sprawdzamy w domu i w razie potrzeby wymieniamy na inny rozmiar lub zwracamy do sklepu (w sklepach internetowych mamy taką możliwość!)
  • idziemy do sklepu stacjonarnego i mierzymy - możemy kupić buty na miejscu lub... zamówić w domu, jeśli właśnie trwa promocja w sklepie online lub mamy na nie specjalny kod działający tylko przez internet

Skoro już wiecie, jak znaleźć odpowiedni rozmiar... czas na zakupy!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close