logo

Jak banki przyciągają do siebie klientów?

30paź 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marysia Junak

0

W naszym kraju pojawia się coraz więcej banków i instytucji finansowych, również tych z kapitałem zagranicznych. Z uwagi na coraz większą konkurencję na rynku banki prześcigają się w promocjach.

W reklamach można zobaczyć gwiazdy światowego formatu, które często w zabawny sposób zachęcają do skorzystania z pożyczek i kredytów można zobaczyć gwiazdy światowego formatu. Do korzystania z usług banków zachęcali nas już Chuck Norris, Juliette Binoche, Kevin Spacey oraz Pele. Ale co tak naprawdę oferują nam banki i czy rzeczywiście te propozycje są tak intratne?

promocje finansowe

Konto za zero, spłata kredytu, a może zmniejszenie rachunków za telefon?

Wiele banków oferuje konta za zero. Czyli takie konta, za prowadzenie, których nie są pobierane opłaty, nie są również popierane opłaty za krajowe przelewy oraz inne usługi w regulaminie. Jednakże zanim zdecydujemy się na ofertę konkretnego banku trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem usługi – przykładowo w jednym banku nie jest pobierana opłata jeśli na konto regularnie wpływa określona kwota. Najczęściej jest to ok. 1500 – 2000 zł.

alior promocja

Inna opcja mówi o regularnym korzystaniu z karty płatniczej, gdyż w innym przypadku będzie naliczana za nią opłata, która niekiedy może przewyższać normalną opłatę za prowadzenie konta. Również trzeba dokładnie zapoznawać z regulaminami ofert typu – weź kredyt, a spłacimy go za ciebie oraz takich, które zakładają zmniejszenie rachunków np. za telefon. Te ostatnie promocje niejednokrotnie wiążą się z koniecznością podpisania umowy z konkretnym operatorem GSM.

Programy typu moneyback

Największą popularnością cieszą się jednak cieszą się programy typu moneyback, czyli takie dzięki którym można dostać zwrot za zakupy przy pomocy karty płatniczej wydanej do konta oszczędnościowego. Do niedawana taki program oferował Bank Millenienium, jednakże w jego ofercie taki program będzie dostępny jedynie do końca roku.

rabaty w bankach

Oddawał on 3 procent od wartości transakcji dokonanych w supermarketach i na stacjach paliw lub 1 procent niezależnie od miejsca zakupu. Obecnie tego typu programy oferują Banki Getin Online i Santander Consumer Bank. Ciekawą opcję przygotował też MBank, gdzie to klient decyduje, z której promocji i w jakim czasie chce skorzystać.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close