logo

Ikea: jak zamawiać online z dostawą do domu lub punktu?

17wrz 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Ikea to jeden z najbardziej znanych sklepów z meblami i artykułami dekoracyjnymi na świecie. Jeszcze do niedawna zakupy w nim mogliście zrobić wyłącznie stacjonarnie, ale to się zmieniło. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiega cały proces zakupowy w Ikea online, dokąd sięga strefa dostawy, ile zapłacicie za przesyłkę i co będziecie mogli kupić na stronie internetowej sklepu Ikea.

Reklama

W listopadzie 2016 roku na łamach naszego bloga informowaliśmy Was o rozpoczęciu sprzedaży internetowej w Polsce przez sklep Ikea. Wówczas z tej opcji mogli skorzystać wyłącznie mieszkańcy Wrocławia. Na początku 2017 roku Ikea online działała już we wszystkich miastach i ich okolicach, w których znajdowały się sklepy stacjonarne. Obecnie z opcji zakupów online z dostawą do domu lub punktu odbioru skorzystacie prawie w całej Polsce.

Dokąd zamówicie online?

Z dostawą do domu

Obszary dostawy zamówień złożonych przez stronę Ikea obejmują miasta oraz ich okolice, w których znajduje się także sklep stacjonarny oraz wybrane miasta, do których Ikea dostarcza zamówienia w wybrane dni tygodnia. Jeśli chcecie sprawdzić czy tam, gdzie mieszkacie, możecie złożyć zamówienie przez online z dowozem, wejdźcie na tę stronę i podajcie swój kod pocztowy:

Ikea jak zamawiać online

Otrzymacie wtedy informację zwrotną (czy możliwa jest dostawa pod wskazany adres) oraz podgląd kosztów dostawy zamówień w swojej okolicy w zależności od wagi paczki.

Z odbiorem w punkcie

Kupując online na stronie Ikea możecie skorzystać również z opcji "Zamów i odbierz", jednak usługa ta jest dostępna tylko w wybranych sklepach:

 • Białystok
 • Bydgoszcz
 • Kalisz
 • Katowice
 • Kraków
 • Lublin
 • Łódź
 • Opole
 • Poznań
 • Rzeszów
 • Szczecin
 • Wrocław

Ile zapłacicie za dostawę?

Cena transportu pod wskazany adres zaczyna się od 49 zł. Dotyczy to paczek do 50kg. Im cięższa przesyłka i dalsze miejsce dostarczenia, tym cena dostawy będzie droższa:

Ikea jak zamawiać online

Cena dostawy zamówienia do jednego z punktów odbioru jest z kolei stała i wynosi 29zł i nie jest uzależniona od wagi zamawianych produktów.

Wiecie już, z jakich opcji dostawy będziecie mogli skorzystać składając zamówienie online na stronie Ikea oraz ile zapłacicie za swoją paczkę. Pokażemy Wam także, jak krok po kroku wygląda cały proces robienia zakupów na stronie sklepu.

Jak zamawiać online z Ikea krok po kroku?

1. Wybierz interesujący Cię produkt

Wejdź na stronę produktu, który chcesz kupić i kliknij w przycisk "Kup teraz" (online nie można kupić żywych kwiatów).

Ikea jak zamawiać online

2. Wybierz sposób dostawy

Wprowadź kod pocztowy i oblicz koszty doistawy lub wybierz opcję "Zamów i odbierz" i zaznacz swój punkt odbioru.

Ikea jak zamawiać online

3. Uzupełnij dane

W formularzu zamówienia podaj swoje dane niezbędne do finalizacji. W tym miejscu możesz także wpisać swój numer karty Ikea Family.

4. Zapłać

Za swoje zamówienie możecie zapłacić szybkim przelewem Przelewy24 lub kartą kredytową Visa lub Mastercard. Nie ma możliwości złożenia zamówienia za pobraniem ani rezerwacji danego produktu.

I to wszystko! Nie musicie rejestrować się na stronie, zakładać dodatkowego konta, a cały proces składania zamówienia jest bardzo prosty i naprawdę intuicyjny :-) A Wy nie musicie stać w dłuuuuuugich kolejkach przy kasie.

Ikea to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych marek z elementami wyposażenia wnętrz, ale u nas znajdziecie mnóstwo promocji w innych sklepach online na meble, dekoracje i nie tylko. Gdzie warto szukać okazji? Zobaczcie!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close