logo

Hotele dla dorosłych - czy warto wybrać wakacje bez dzieci?

07paź 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Hotele dla dorosłych zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku turystycznym. Co przyciąga urlopowiczów do obiektów "children free" i czy naprawdę warto spędzać tam czas?

Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie wyobrażał sobie swoje wymarzone wakacje. U większości zazwyczaj jest to plaża, słońce, leżak, błoga cisza... Co nagle dzieje się, kiedy mamy zagwarantowane wszystkie te dogodności, oprócz jednej - ciszy? Według nas wakacje bez chwili oddechu, spokoju i zwyczajnego relaksu nie są udane. Nie chodzi przecież o sam wyjazd, zwiedzanie, ale przede wszystkim o chwilę dla siebie.

Hotel tylko dla dorosłych

Doskonale wiemy, że dzieci robią dużo hałasu - sami kiedyś byliśmy dziećmi :-) Nawiązując do ciszy, o której wyżej wspominaliśmy - co zatem zrobić, żeby spędzić udane wakacje bez nerwów, krzyków, obrażania się? ;-) Przecież nie powiemy dziecku, żeby było cicho... W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały hotele tylko dla dorosłych. Nazwa może na początku budzić kontrowersje, jednak bez obaw - w tego typu obiektach wypoczynkowych nie dzieje się nic, czego dzieci nie mogłyby widzieć ;-) Chodzi o to, że hotele dla dorosłych nie są w żadnym stopniu dostosowane do osób poniżej określonego wieku (wcześniej było to 20 lat, teraz już 18, a nawet 15).

Hotele "children free" - dla kogo?

Wbrew powszechnej opinii, że z hoteli dla dorosłych korzystają wyłącznie single bądź bezdzietne pary, musimy przyznać, że te obiekty cieszą się ogromną popularnością właśnie wśród par i małżenstw, które posiadają dzieci! Ci, którzy mają pociechy, doskonale wiedzą jak trudno jest znaleźć odpowiednią osobę do przypilnowania swoich dzieci. Dlatego właśnie najczęściej decydują się na wakacje rodzinne, jednak nie mogą na nich w pełni wypocząć. Kiedy udaje się znaleźć kogoś, kto przynajmniej przez kilka dni zajmie się Waszymi dziećmi - koniecznie skorzystajcie z wakacji w hotelach dla dorosłych. To swego rodzaju "ucieczka", która jest potrzebna każdemu rodzicowi - jakkolwiek "okrutnie" to brzmi. Zamiast ośrodków przyjaznych rodzinie, warto wybrać te, które są przyjazne właśnie dorosłym.

Wakacje bez dzieci

Dla każdej pary, która zdecyduje się na rezerwację noclegów w hotelach "children free", będzie to wyjątkowy czas tylko we dwoje. To nie tylko odpoczynek od własnych dzieci, ale od dzieci w ogóle. Na basenie nie słychać pisków ani wrzasków. Masz gwarancję, że przechadzając się po hotelowych korytarzach, nie zderzysz się z biegającą, wesołą gromadką. Już wiesz, że śniadanie zjesz w ciszy i spokoju :-)

W hotelach dla dorosłych nie znajdziesz żadnych zabawek, atrakcji dla dzieci, nie będzie nawet możliwości dostawienia łóżeczka do pokoju czy wydzielenia miejsca na karmienie. Po prostu, polityka hoteli "children free" od samego początku zakłada, że dzieci nie będą tu przebywać. I tyle :-)

Relaks na urlopie

Co można zatem robić na wakacjach bez dzieci? Jest to idealny czas na oddanie się całkowitej przyjemności! Zabiegi SPA, relaks na basenie, rozpoczęcie nauki nowej umiejętności, której w 90% nie zdobylibyście przy dzieciach. Może to być na przykład kurs przyrządzania sushi, szkolenie z masażu, nauka nowego języka (chociaż do tej czynności warto zachęcać przede wszystkim dzieci, których umysł jest bardziej chłonny :-)). Można również po prostu usiąść i poczytać ulubioną książkę...

Lista hoteli dla dorosłych

Przeszukaliśmy najpopularniejsze biura podróży w poszukiwaniu informacji o hotelach dla dorosłych. Takie wiadomości znaleźliśmy jedynie na stronie biura podróży Neckermann - hotele dla dorosłych. W większości biur podróży przy rezerwacji można zaznaczyć opcję "z dziećmi" lub "bez dzieci", ale wyniki wyszukiwania hoteli wcale nie ograniczą się tylko dla tych przyjaznych rodzinie, czy tylko tych dla dorosłych.

Hotele dla dorosłych w Polsce

Obszary wydzielone:

Często w różnych hotelach organizuje się także weekendy bez dzieci, jednak nie jest to regularna oferta tych obiektów turystycznych. Zachęcamy do szukania hoteli dla dorosłych za pośrednictwem naszej wyszukiwarki: www.wakacjezprocentem.pl. O tym jak szybko i łatwo szukać wycieczki dostosowane do indywidualnych potrzeb pisaliśmy w artykule Sylwester 2015/2015 - oferty First Minute. Już teraz sprawdźcie najlepsze oferty wakacji z najwyższymi zniżkami:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close