logo

Groupon chce poprawić wygląd naszych ulic i... swój wizerunek.

09paź 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marysia Junak

0

Kawa za dobre słowo, huśtawka dla dzieci z zaburzeniami równowagi czy siłownia w parku. Groupon chce poprawić wygląd naszych ulic i... swój wizerunek.

Dla większości z nas serwis Groupon kojarzy się jedynie z możliwością tańszych zakupów, jaką dają kupony rabatowe i rozliczne promocje. Jednakże jak się okazuje serwis oferuje coś więcej niż tylko zakupy grupowe. Oczywiście kupony promocyjne nadal stanowią jego główną działalność, jednak niedawno można było wiele usłyszeć o programie Groupon Starter. Czym on jest? Jest to inicjatywa społeczna, w której mieszkańcy sześciu miast mogli wybierać ciekawe projekty, które będą realizowane w ich miastach.

Groupon mocnopomocny? Sprawdzimy efekty!

Serwis zakupów grupowych Groupon stworzył program, dzięki któremu w każdym mieście zostanie zrealizowanym po jednym projekcie, wybrany spośród tych, które biorą udział w programie. Na ten cel zostało poznaczone 60 tysięcy złotych – na każdy z projektów po 10 tysięcy złotych. Z puli wszystkich zgłoszeń, a było ich aż 120, wybrano po trzy dla każdego miasta i to właśnie spośród tych projektów w wyniku głosowania mającego miejsce w dniach od 5 do 31 sierpnia tego roku wyłonione zostały zwycięskie inicjatywy.

grupon zakupy grupowe

Odzew inicjatyw zaskoczył Groupona

Głosowanie wyłoniło sześć zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane na terenie takich miast jak: Poznań, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. A oto i te projekty:

  • w Poznaniu zostanie wybudowana w Parku Szelągowskim huśtawka dla dzieci, która przyjmie formę orlego gniazda, dzięki czemu będą mogły z niej korzystać dzieci z zaburzeniami równowagi
  • w Krakowie powstanie Cafe Fińska – kawiarnia bezpieniężna, w której będzie płacić się za kawę uśmiechem lub rozmową;
  • w Łodzi odremontowany zostanie jacht Wilma oraz w ramach projektu przewidziane zostały warsztaty zajęciowe dla harcerzy, którzy będą uczestniczyć w projekcie;
  • w Trójmieście powstanie niekomercyjne studio muzyczne;
  • we Wrocławiu wdrożony zostanie projekt mający na celu zmianę wizerunku dzielnicy Nadrzecze;
  • w Warszawie na Mokotowie powstanie bezpłatna zewnętrza siłownia.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close