logo

Grill węglowy czy gazowy - co wybrać? Mamy promocje!

17kwi 2019

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marta Wacław

0

Niektórzy z Was rozpoczęli już sezon grillowy, inni na oficjalne otwarcie czekają do majówki. Jeśli jednak musicie wymienić swój sprzęt na nowy i nie wiecie czy kupić grill węglowy czy gazowy, pomożemy Wam w podjęciu decyzji. Wyszukaliśmy też promocje na grille w różnych sklepach. W sam raz na zbliżający się długi weekend majowy.

Reklama

My kochamy wiosnę i lato głównie za... grilla! :-) I choć pieczoną kiełbaskę można zjeść również zimą, nigdy nie będzie ona smakowała lepiej, jak właśnie podczas grilla z przyjaciółmi w majówkę czy nad jeziorem latem (oczywiście tylko w miejscach przeznaczonych do rozpalania grilla). Jeżeli dużo grillujecie i Wasz sprzęt jest już zużyty albo potrzebujecie naprawdę dużego grilla, który pozwoli Wam na przygotowanie mięs i pieczonych warzyw dla całej rodziny, wyszukaliśmy dla Was promocje, z którymi taniej kupicie grille węglowe i gazowe. W sam raz na zbliżający się sezon :-)

Grill węglowy czy gazowy co wybrać promocje

Grill węglowy czy gazowy - co wybrać?

Grill węglowy czy gazowy co wybraćŹródło: Castorama

Grill węglowy to swego rodzaju klasyk. Zdecydowanie więcej osób posiada właśnie ten rodzaj grilla w swoich domach. Co za nim przemawia? Głownie jego cena. Grille węglowe są o wiele tańsze niż gazowe, dlatego więcej osób decyduje się na ich zakup. Są także lżejsze i dostępne w wielu wariantach, również małych jednorazowych czy turystycznych, które można zabrać ze sobą na wycieczkę czy nad jezioro. Nie wymagają też przez to zbyt wiele miejsca do przechowywania. Oczywiście to, że grille węglowe kupicie nawet za kilkadziesiąt złotych, wcale nie oznacza, że na rynku nie znajdziecie takich za 400 zł czy 500 zł. Jednak przy tego typu modelach macie większy wybór.

Grill gazowy to już większy wydatek. Tego typu grille kosztują zwykle od kilkuset do nawet tysiąca złotych i więcej. Jeśli jednak zależy Wam na naprawdę dobrym sprzęcie na lata, tego typu grill z pewnością wystarczy na wiele sezonów. Jaka jest ich zaleta? Na wielu stronach znaleźliśmy informacje, że grille gazowe są mniej szkodliwe niż węglowe przez to, że tłuszcz z potraw nie spada bezpośrednio na rozgrzany węgiel i nie ulatnia się. Przy gazie nie ma tego problemu. Z tym też związny jest brak dymu. Tego typu grill możecie postawć na tarasie, nawet blisko drzwi wejściowych lub okna, bez obaw, że dym będzie wlatywał Wam do domu. Przez to, że wszystkie grillowane potrawy nie mają styczności z ogniem, trudniej o przypalenie kiełbaski czy karkówki kiedy akurat zagadacie się z przyjaciółmi czy sąsiadem zza płotu :-) A co z ich smakiem? Jest dokładnie taki sam!

Grill węglowy Grill gazowy
niska cena - nawet od 10 zł wyższa cena - kilkaset złotych
duży wybór wielkości duże, mniej ustawne
wersja turystyczna brak wersji turystycznej
większe ryzyko przypalenia mniejsze ryzyko przypalenia
bardziej szkodliwe mniej szkodliwe
smak taki sam smak taki sam

Po przeczytaniu wszystkich zalet i wad grilli węglowych oraz gazowych, sami musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, który z nich będzie bardziej odpowiedni dla Was. Czy wolicie wydać mniej, ale co sezon lub dwa kupować nowego grilla, czy też wolicie zainwestować raz na lata kilkaset złotych. Ważne jest także, żebyście wzięli pod uwagę, jak często i dla ilu gości robicie grilla. Jeżeli przynajmniej raz w miesiącu odwiedza Was cała rodzina lub przyjaciele - raczej bardziej przyda Wam się większy grill węglowy lub grill gazowy. Jeśli z kolei grillujecie okazyjnie podczas wycieczek, nie ma sensu żebyście wydawali kilkaset złotych na swój sprzęt. My podpowiemy Wam, gdzie skorzystacie z promocji :-)

Promocje na grille

Grille węglowe

Grill węglowy czy gazowy co wybrać promocje

  • Lidl: grill węglowy o powierzchni grillowania 48 x 27 cm - 89,90 zł
  • Julagrill węglowy o powierzchni grillowania 40 x 40 cm - 159 zł zamiast 199 zł
  • 4Home: grill węglowy o średnicy 41 cm - 98,99 zł zł zamiast 129,99 zł
  • Allegro: grill węglowy o powierzchni grillowania 52 x 27 cm - 89,99 zł zamiast 200 zł
  • Leroy Merlin: grill węglowy o średnicy 40 cm - 87 zł zł zamiast 99,97 zł

Najkorzystniej cenowo wychodzi Wam zakup grilla węglowego na Allegro. Tam zapłacicie za niego w promocji 89,99 zł, ale dostaniecie zdecydowanie największą powierzchnię do grillowania, dodatkowo, ten grill jest na kółkach i ma półkę drewnianą, więc w każdym momencie będziecie go mogli przestawić i odłożyć upieczone już kiełbaski. Jeśli jednak bardziej skłaniacie się do zakupu droższego grilla gazowego, wiemy, w których sklepach uda Wam się dostać przecenione modele.

Grille gazowe

Grill węglowy czy gazowy co wybrać promocje

  • Komputronik: grill gazowy 2-palnikowy - 329 zł zamiast 549 zł
  • Vida XL: grill gazowy 5-palnikowy - 798 zł zamiast 1500 zł
  • Castorama: grill gazowy 2-palnikowy - 348 zł

W bardzo dobrej cenie kupicie grilla gazowego w sklepie Komputronik. I choć nie słynie on ze sprzedaży tego typu produktów, tutaj ta cena jest naprawdę bardzo konkurencyjna. Model, który znaleźliśmy, jest aktualnie przeceniony aż z 549 zł na 329 zł.

Nie pozostaje nam już nic innego, jak życzyć Wam udanego rozpoczęcia sezonu grillowego 2019 :-) Jeśli jednak przyda Wam się znacznie więcej wyposażenia do ogrodu, polujecie na zestaw mebli, oświetlenie lub zniżki na nawozy i rośliny - wiemy, gdzie skorzystacie z promocji!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close