logo

Dzień Kobiet: kwiaty, słodycze, a może kino? Czyli jakie prezenty kobiety chcą dostać 8 marca

24lut 2014

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Anna Spychalska

0

Nie ma w Polsce osoby, która by o nim nie słyszała. Już w przedszkolu hucznie się go obchodzi, dbając, by od małego marzec kojarzył nam się właśnie z nim. O czym mowa? Dzień Kobiet - przez niektórych święto uważane za relikt PRL-u, przez innych za miłe docenienie roli współczesnej kobiety. Postanowiliśmy przeprowadzić małe badanie, by dowiedzieć się, co o Dniu Kobiet myślą użytkowniczki GoDealla.pl i jakie prezenty sprawiają im najwięcej przyjemności.

Skąd to się wzięło

Już w starożytnym Rzymie obchodzono uroczystość, którą można uważać za poprzednika Dnia Kobiet. Matronalia, przypadające w pierwszych siedmiu dniach marca, były świętem na cześć macierzyństwa i płodności, z którego okazji mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i w szczególny sposób spełniali ich życzenia.

Współcześnie obchodzony Międzynarodowy Dzień Kobiet swoje korzenie ma w ruchach robotniczych Europy i Ameryki Północnej. Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze w 1910 roku ustanowiła Dzień Kobiet, który miał potwierdzać słuszność idei praw kobiet, z prawem wyborczym włącznie. Początkowo święto to nie miało wyznaczonej dokładnej daty, jednak wraz z biegiem lat, przyjęło się, że własnie 8 marca obchodzi się święto płci pięknej.

W PRL-u z okazji 8 marca masowo wręczano goździki i rajstopy, a każda szkoła i zakład pracy miał obowiązek szczególnego obchodzenia tego dnia.

Dziś Dzień Kobiet jest oficjalnie ustanowionym świętem w 29 krajach świata.

Dzień Kobiet według kobiet

Tak, jak w przypadku Walentynek, Dnia Babci i Dziadka, czy nawet Dnia Kota, na naszym Godeallowym blogu publikujemy teksty, w których umieszczamy inspiracje oraz pomysły na prezenty z tych okazji. Tak samo romiby w przypadku Dnia Kobiet. Tym razem postanowiliśmy jednak bliżej przyjrzeć się sprawie. Wykorzystując social media oraz fora internetowe, zapytaliśmy 100 Internautek*, co tak naprawdę sądzą o tym dniu oraz jakie prezenty cieszą je najbardziej. Zebrane informacje pomogą Wam drodzy Panowie, w wybraniu odpowiedniego prezentu z okazji Dnia Kobiet. Przy wynikach każdego pytania umieściliśmy wskazówki dla mężczyzn, którzy wahają się czy i co wręczyć swojej kobiecie 8 Marca. Uprzedzamy- nasze komentarze należy traktować z przymrużeniem oka;)

*Badanie internetowe przeprowadzone w dniach 20-24.02.2014

1. Czy lubisz Dzień Kobiet?

Zaledwie 20% zapytanych osób odpowiedziało, że nie lubi Dnia Kobiet, zaś 80% lubi ten dzień.

Informacja dla Panów: Statystycznie rzecz biorąc, co zaledwie co piąta pytana nie lubi Dnia Kobiet. Prawdopodobieństwo, że własnie wasza kobieta odpowiedziała "NIE" jest zbyt niskie, by ryzykować brak kwiatka i dobrego słowa z okazji 8 Marca.

2. Czy kiedykolwiek dostałaś upominek z okazji Dnia Kobiet?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: wśród pytanych kobiet nie ma żadnej, która nigdy nie dostałaby upominku z okazji Dnia Kobiet.

Informacja dla Panów: Liczby nie kłamią: każda kobieta doświadczyła w swoim życiu miłych gestów, związanych z obchodzeniem Dnia Kobiet. Jeżeli nie chcesz być powodem zaniżenia tych statystych, jednocześnie dbając o dobrą reputację męskiego rodzaju, nie powinieneś świadomie ignorować tego święta.

3. Czy lubisz dostawać życzenia i upominki z okazji Dnia Kobiet?

Kolejne pytanie, w którym odpowiedź "tak" cieszyła się zdecydowanie większą odpowiedzią niż odpowiedź "nie". Aż 90% pytanych kobiet lubi dostawać życzenia i upominki.

Informacja dla Panów: Lubisz dreszczyk adrenaliny? Niepewność sytuacji dostarcza Ci nakręcających emocji? Jeżeli tak, możesz mieć nadzieję, że kobiety w Twoim życiu (mama/siostra/żona/dziewczyna/kochanka/ koleżanka z pracy) należą do tych 10% osób, które nie lubią dostawać podarków na Dzień Kobiet. Jeżeli jednak lubisz pewne sytuacje, a Twoje życiowe doświadczenia nauczyły Cię, że spełnienie oczekiwań kobiety jest może Ci tylko pomóc, nie wahaj się i z góry załóż, że wszystkie kobiety lubią dostawać upominki z okazji Dnia Kobiet.

4. Co najbardziej lubisz dostawać z okazji Dnia Kobiet?

W tym pytaniu respondentnki były poproszone o zaznaczenie maksymalnie 3 odpowiedzi z listy. Jak przedstawiają się ich preferencje? Co cieszy się największym, a co najmniejszym uznaniem wśród kobiet?

Informacja dla panów: Jeżeli z troski o zasobność Twojego portfela poprzednie założenia, że lepiej zadbać o to, by każda kobieta w Twoim najbliższym otoczeniu dostała upominek z okazji Dnia Kobiet Cię przeraziły, możesz teraz odechnąć z ulgą. Pytane przez nas panie jako najbardziej pożądany upominek wybrały bowiem kwiaty (które 8 marca będą masowo dostępne w przystępnej cenie na rogu każdej ulicy), na drugim miejscu zaś stawiając słodycze. Nie trzeba więc wydawać kroci, by wywołać uśmiech na twarzy bliskich Ci kobiet.

5. Czy liczysz na to, że w tym roku dostaniesz drobny podarek z okazji Dnia kobiet od męzczyzn obecnych w Twoim otoczeniu?

Tendencja do pozytywnego odbierania przez panie Dnia Kobiet, widoczna jest także w odpowiedziach na to pytanie. Aż 75% pytanych odpowiedziało bowiem, że ma nadzieję na otrzymanie upominku od mężczyzn ze swojego otoczenia. 25% kobiet nie czeka na żaden specjalny gest.

Informacja dla panów: ostatnie pytanie potwierdza to, co już wiesz po przeczytaniu poprzednich wniosków: Dzień Kobiet lepiej obchodzić. ;)

Koniec końców: pamiętaj, aby 8 marca święcić

Nasze żartobliwe komentarze dotyczą bardzo poważnej sprawy. Radzimy, by z góry nie traktować Dnia Kobiet jako reliktu zamierzchłych czasów. Nawet, jeżeli kobieta, której planujesz wręczyć kwiatka, nie lubi tego święta, to z pewnością nie będzie zła, gdy w tym dniu dostanie kwiatka.

Wszystkich poszukujących upominków na 8 marca, odsyłamy na GoDealla.pl, gdzie znajdą setki propozycji prezentów tańszych o połowę.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close