logo

Dzień Bez Samochodu - lista miast z darmową komunikacją miejską

21wrz 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

22 września w całej Europie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. I choć na co dzień trudno nam obejść się bez auta, w tym dniu przesiądźmy się na komunikację miejską. Zachęcają nas do tego przedsiębiorstwa i zakłady komukniacyjne, które specjalnie na ten dzień organizują bezpłatne przjeazdy autobusami i tramwajami. W których miastach w Dzień Bez Samochodu nie zapłacice za przejazd komunikacją miejską i nie narazicie się na mandat?

Reklama

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony 22 września jest zwieńczeniem obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dzień ten ma nas zachęcić do proekologicznego stylu życia i zmniejszenia, chociaż w minimalnym stopniu, ilości wytwarzanych spalin przez auta. Władze miast nieustannie przekonują podróżujących do zmiany swojego codziennego środka transportu na rower poprzez rozbudowywanie ścieżek i dróg rowerowych oraz zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej.

W Dzień Bez Samochodu w większości dużych miast w Polsce skorzystacie z darmowych przejazdów komunikacją miejską, bez obaw o bilet i mandat za jego brak. Gdzie w tym roku pojedziecie bezpłatnie? Przygotowaliśmy dla Was listę miast, które w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu oferują komunikację miejską za darmo. Wszystko, co musicie przygotować, żeby z niej skorzystać, to dowód rejestracyjny swojego samochodu - na potwierdzenie tego, że rzeczywiście w tym dniu przesiedliście się z auta na komunikację miejską.

Europejski Dzień Bez Samochodu - lista miast z darmową komunikacją miejską

Europejski Dzień Bez Samochodu 2018 gdzie darmowa komunikacja miejska

Źródło: chtr.pl

Warszawa:

Bezpłatny przejazd komunikacją miejską ZTM (autobusy, tramwaje, metro) oraz Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi dla każdego - nie trzeba okazywać dowodu rejestracyjnego. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej.

Poznań:

Darmowe przejazdy komunikacją miejską w piątek 21.09 oraz pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO w obrębie Wielkopolski - na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Więcej informacji na stronie internetowej.

Wrocław:

22 września bezpłatna komunikacja miejska i podmiejska:

  • Gmina Kąty Wrocławskie, linie: 133 i 609,
  • Gmina Kobierzyce, linie: 112 i 612,
  • Gmina Miękinia, linie: 917, 923, 938,
  • Gmina Siechnice, linie: 100, 110, 120, 900L, 900P, 901, 910,
  • Gmina Wisznia Mała, linie: 908, 930,
  • Gmina Długołęka, linie: 904, 911, 914, 921, 924, 931, 934.

Bezpłatne przejazdy także pociągami Kolei Dolnośląskich i Regio Przewozów Regionalnych na terenie miasta Wrocławia. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Trójmiasto:

Bezpłatny transport komunikacją miejską: autobusami, tramwajami i pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Więcej informacji na stronie internetowej.

Kraków:

Darmowe przejazdy komunikacją miejską, liniami dziennymi i nocnymi. Szczegóły na stronie internetowej.

Kielce:

Bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Na jeden dowód rejestracyjny będzie mogło podróżować tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód osobowy lub inny pojazd (nie dotyczy autobusów). Więcej na stronie.

Lublin:

Darmowy przejazd przez jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, także nocnej, kursującymi na ZTM (za okazaniem dowodu rejestracyjnego). Szczegóły na stronie.

Bydgoszcz:

Bezpłatna komunikacja miejska dla właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdów za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Toruń:

Darmowe przejazdy środkami komunikacji publicznej z ważnym dowodem rejestracyjnym pojazdu. Więcej informacji zamieszczonych jest na tej stronie.

Łódź:

Bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich osób, na które zarejestrowany jest pojazd (za okazaniem dowodu rejestracyjnego). Obejmuje także przejazdy pociągami ŁKA. Więcej na stronie.

Szczecin:

Darmowa komunikacja miejska (wyłączone wszystkie kasowniki) dla wszystkich. Szczegóły na stronie ZDiTM.

Rzeszów:

28 i 29 września bezpłatna komunikacja dla właścicieli lub współwłaścicieli zarejestrowanego samochodu (po okazaniu ważnego dowódu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość). Szczegóły na stronie.

Częstochowa:

Bezpłatna komunikacja po okazaniu dowódu rejestracyjnego potwierdzającego własność lub współwłasność pojazdu należącego do pasażera. Więcej informacji na stronie.

Tychy:

Bezpłatne przejazdy autobusami i trolejbusami MZK Tychy (trzeba posiadać ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego). Szczegóły na stronie.

Legnica:

Podróże autobusami komunikacji miejskiej za darmo po okazaniu dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy. Szczegóły na tej stronie.

Jelenia Góra:

Bezpłatne korzystanie z przejazdów autobusami jeleniogórskiej komunikacji miejskiej dla wszystkich. Więcej szczegółów na stronie.

Koszalin:

Cały dzień (22.09) darmowa komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców. Więcej informacji na stronie internetowej.

Korzystając z okazji...

Przesiadając się z samochodu na komunikację miejską możecie zyskać więcej czasu na... ZAKUPY. A zrobicie je taniej oczywiście korzystając ze spisu promocji, który dla Was przygotowaliśmy.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close