logo

Dzień Babci i Dziadka: pomysły na prezenty w dobrych cenach

14sty 2015

Kategoria: Inspiracje | Autor: Anna Spychalska

0

To oczywiste, że Babcię i Dziadka kocha się każdego dnia, niezależnie od daty w kalendarzu. Są jednak dni, które mają wyjątkowe znaczenie: 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto wówczas pomyśleć o upominku, który wyrazi naszą wdzięczność za to, że są z nami i dla nas.

Prezent od serca

Całkiem niedawno trzeba było myśleć nad tym, jak wybrać odpowiednie prezenty dla naszych najbliższych z okazji Gwiazdki. Być może już wtedy wyczerpaliście swoje prezentowe pomysły, dlatego śpieszymy Wam na ratunek. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka może spodobać się "dziadkom".

Z naszych obserwacji (poczynionych głównie na własnych babciach i dziadkach) wynika, że starsi krewni szczególnie lubią prezenty spersonalizowane, takie, po których widać, że zostały wybrane specjalnie z myślą o osobie obdarowywanej. Dziadkowie z pewnością nie patrzą na prezent przez pryzmat ceny, najbardziej doceniając te, na które wydaliśmy najwięcej pieniędzy. Najważniejsze, żeby nasze podarunki były "od serca". Właśnie takie propozycje staraliśmy się dla Was znaleźć pośród tysięcy ofert w Sieci.

Jako blog specjalizujący się w wyszukiwaniu dobrych promocji, oprócz zadowolenia starszych członków naszej rodziny, braliśmy także pod uwagę koszt prezentu - wszystkie z wyszukanych propozycji są cenowymi okazjami, na które internetowy sprzedawca daje rabat procentowy lub kwotowy.

Na odległość

Nie każdy ma ten przywilej, że w Dniu Babci i Dziadka może złożyć życzenia swoim krewnym osobiście. Na szczeście w dobie sklepów internetowych odgległość nie jest przeszkodą w dostarczeniu np. świeżych kwiatów na drugi koniec Polski, a nawet Europy czy Świata. Usługa poczty kwiatowej z pewnością nie jest tania, jednak korzystając z kodów rabatowych obniżających koszty zamówienia lub dostawy, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Znaleźliśmy kod rabatowy do sklepu Kwiatowy Ogród, który obniży koszt kupna i dostarczenia wybranego bukietu o 10%. Treść kodu to "CK_BABCIAKO".

Niestety data ważności kodu nie jest znana, jednak skoro dotyczy prezentu z okazji Dnia Babci, obchodzonego 21 stycznia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że promocja nie zakończy się do tego czasu.

W internetowej kwiaciarni Euro Florist także można zrealizować kod rabatowy, który zredukuje koszt bukietu i jego dostawy o 5%. Treść kodu to "TDCK468", ważny jest do 22 stycznia 2015 roku.

Słodko

Kolejną propozycją na prezent dla babci lub dziadka są eleganckie czekoladki. Nie są to jednak sztampowe bombioniery, a oryginalne, stworzone specjalnie z myślą o nadchodzących świętach, czekoladowe dzieła sztuki.  Pralinki "Super Babcia" i "Super Dziadek", czekoladowe kwiaty i pudełko z narzędziami - oczywiście także czekoladowymi - wszystko to znaleźć można w sklepie Chocolissimo, który z okazji Dnia Babci i Dziadka udostępnił kod rabatowy "DZBIDC15". Kod obniża kwotę zamówienia o 10% i obowiązuje do końca stycznia 2015 roku.

Sklep Chocobox.pl również przygotował kod rabatowy, którego zastosowanie pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy. Kod "WebePartnersBabcia" gwarantuje 15% rabatu na produkty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, a kod może być wykorzystany tylko raz.

Z sentymentem

Od kilku lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się fotokalendarze. Jako personalizowany prezent, w którym umieszczamy zdjęcia swojej rodziny, może spodobać się naszym babciom i dziadkom. Ceny takich podarunków wahają się od 10 do nawet kilkuset złotych, w zależności od formatu i papieru, z którego są wykonane. Nie chcąc przepłacać, warto przejrzeć oferty serwisów zakupów grupowych. Szybka wizyta na GoDealla.pl i wpisanie w wyszukiwarkę hasła "fotokalendarz" pozwoliła nam łatwo znaleźć kilkadziesiąt ofert na fotokalendarze, dostępne z rabatami do nawet 86% (np. 19,90 zł za fotokalendarz A4 w serwisie Groupon)

Bardzo osobistym prezentem w podobnym klimacie jest również fotoksiążka. Jest droższa od kalendarza, ale również bardziej trwała. W serwisie MyDeal znaleźliśmy ofertę, w której za fotoksiążkę własnego autorstwa, zawierającą dowolnie wybrane przez nas zdjęcia, o objętości 40 stron, zapłacimy tylko 39 zł.

Kulturalnie

Trzecią naszą propozycją są wciąż bardzo popularne jako prezenty - książki. Sezon zimowych wyprzedaży trwa, także w księgarniach, szanse na kupno dobrego tytułu za mniejsze pieniądze są więc spore. W księgarni Matras trwa karnawał wyprzedaży, w którym wszystkie książki przecenione są o przynajmniej 25%. Jakie książki wybierać na prezent dla naszych starszych krewnych? Najlepiej oczywiście odpowiednio do zainteresowań obdarowywanej osoby. Być może babcię zainteresują najnowsze przepisy kucharskie, a dziadek ucieszy się z przewodnika po świecie komputera.

Odważnie

Jeżeli babcia lub dziadek, dla którego szukacie prezentu, nie jest typowym starszym człowiekiem, warto pomyśleć o oryginalnym prezencie, który z pewnością miło zaskoczy aktywną starszą osobę. Bo dlaczego nie iść na całość i nie sprezentować naszym najbliższym lotu na paralotni lub przejaźdzki gokartami? Tego typu usługi oferowane są przez wyspecjalizowane portale internetowe, takie jak Katalog Marzeń, Prezentokracja, Superprezenty czy Wyjątkowy prezent.  Specjalną zniżkę z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotował ten pierwszy: z kodem "DBID2015" otrzymamy 10% rabatu na prezenty dla babci i dziadka  w Katalogu Marzeń.

Tak wyglądają nasze propozycje na prezenty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Więcej inspiracji i gotowych pomysłów na prezenty, które nie zrujnują Twojego budżetu, znajdziesz na naszej stronie z kodami promocyjnymi do największych sklepów internetowych.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close