logo

Dokąd Polacy wyjeżdżają na Święta? 10 najchętniej wybieranych państw

23gru 2015

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Czy w Święta Polacy wolą zostać w domu, czy wyjeżdżają gdzieś na wakacje? Zobaczcie, dokąd najchętniej wybieramy się na zimowy wypoczynek. W artykule znajdziecie również sposób na tanie podróżowanie. Gdzie promocja na noclegi w ekskluzywnych hotelach? Sprawdźcie sami!

Reklama

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają statystyki wyjazdów Polaków na Święta? Nie chodzi tu o wycieczki na rodzinne spotkania czy obiady, ale o podróże krajowe lub zagraniczne, nastawione przede wszystkim na wypoczynek. Każdy z nas chce i powinien czasami odpocząć, odciąć się od wszystkiego oraz poświęcić sobie odrobinę czasu. Codziennie na naszym blogu opisujemy przeróżne promocje, rabaty oraz wyprzedaże. Na prowadzonym przez nas blogu turystycznym Wakacje z procentem znajdziecie artykuły o tematyce turystycznej, jednak również nastawione na promocje oraz tańsze podróżowanie.

Jak powszechnie wiadomo, w Święta Bożego Narodzenia dzieją się niezwykłe rzeczy...  My również postanowiliśmy postąpić inaczej, niż codziennie - połączyliśmy tematykę obu prowadzonych przez nas blogów, informując Was o tym, dokąd Polacy najchętniej wyjeżdzają w okresie świątecznym. Nie zabraknie ciekawych infomacji o docelowych destynacjach, urządzeniach, z których korzystają Polacy do dokonywania rezerwacji noclegów oraz sposobach na tańsze podróżowanie - idealnych dla naszych rodaków! ;-) Nasz partner - HotelsCombined, którego wyszukiwarkę noclegów znajdziecie na naszej stronie GoDealla -> Hotele, dostarczył nam dane potrzebne do stworzenia tego artykułu.

Gdzie na Święta?

Wiecie jakiego miasta to panorama? Warszawy. To właśnie w tym mieście znajdują się hotele, do których Polacy najchętniej wyjeżdżali w okresie świątecznym w 2013 roku. Statystyki odnoszą się do rezerwacji dokonywanych do 3 dni przed zbliżającym się okresem świątecznym. Gdy Polacy dokonywali rezerwacji wcześniej, decydowali się na hotele w:

 • Niemczech
 • Hiszpanii
 • Włoszech
 • Dubaju
 • Gwadelupie
 • Japonii

(źródło: Pinterest; od lewej: Niemcy, Hiszpania, Włochy, Dubaj, Gwadelupa, Japonia)

Nic dziwnego, że Polacy wybierali właśnie te miejsca, prawda? Jednak według danych, wśród tych wszystkich rezerwacji przeważają zakwaterowania w hotelach w Polsce. W 2014 roku sytuacja była jeszcze bardziej natężona. Na 3 dni przed planowanym pobytem, niespełna dwukrotnie częściej Polacy wybierali hotele w nazym kraju. Wśród kierunków zagranicznych ponownie dominowały Niemcy oraz Hiszpania, jednak do czołówki załapała się także Francja, a z azjatyckich i egzotycznych kierunków:

 • Tajlandia
 • Tanzania
 • Kenia

Zarówno w 2013, jak i 2014 roku, Polacy używali częściej urządzeń mobilnych do dokonywania spontanicznych rezerwacji. Pobyty świąteczne w hotelu nie przekraczają zazwyczaj 4 dni. Natomiast hotele, do których podróżujemy w okresie świątecznym, najczęściej znajdują się w odległości 100-500km od miejsca zamieszkania.

Rezerwacja noclegów z rabatem

Jak wcześniej informowaliśmy, na stronie www.godealla.pl/hotele znajduje się wyszukiwarka noclegów. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w którymś z naszych artykułów nie napisali o promocji ;-) Stąd właśnie chcielibyśmy pokrótce wyjaśnić Wam, jak korzystać z wyszukiwarki noclegów, w której znajdziecie oferty turystyczne z największymi rabatami.

 1. Wpisz miejsce, w którym chciałbyś dokonać rezerwacji noclegu
 2. Zaznacz datę przyjazdu i wyjazdu
 3. Wybierz liczbę osób
 4. Naciśnij przycisk "szukaj"

W tych czterech krokach tkwi cały sekret oszczędzania na rezerwacji noclegów! ;-) Wyszukiwarka jest intuicyjna oraz zaawansowana - pozwala także wybierać bardziej szczegółowe opcje, dzięki czemu poszukiwania hoteli mogą być zwężone i jeszcze bardziej dostosowane do Twoich oczekiwań. W wyszukiwarce znajdziecie noclegi zarówno w polskich, jak i zagranicznych hotelach. To świetne rozwiązanie dla tych Polaków, którzy decydują się na wyjazdy w okresie świątecznym. To najlepszy czas, żeby upolować jeszcze oferty Last Minute! Pamiętajcie, że zawsze gdzieś czeka na Was oferta, która zagwarantuje Wam wymarzone wakacje w niskich cenach. Śledząc promocje lotnicze, rabaty oferowane przez biura podróży, czy korzystając z wyszukiwarki na GoDealla.pl bądź Wakacje z procentem, macie szansę na znalezienie naprawdę wyjątkowych ofert. Wtedy nawet podróż do Japonii czy Gwadelupe nie będzie wielkim wydatkiem! Zresztą - sprawdźcie sami ;-) Jeżeli chcielibyście przy okazji wyjazdów świątecznych sprawdzić także najlepsze rabaty na Święta Bożego Narodzenia od znanych sklepów, zerknijcie na poniższe kody rabatowe oraz promocje:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close