logo

Darmowe zwiedzanie w Wilnie

29lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Wybierając się na Litwę nie musimy przygotowywać się na ogromne wydatki. Wiele atrakcji zwiedzimy za darmo, a te płatne są relatywnie tanie. Sprawdziliśmy, co warto zobaczyć będąc w Wilnie.

Do Wilna możemy dojechać autokarem lub pociągiem. W przypadku tego pierwszego ceny są czasem śmiesznie niskie, o ile z wyprzedzeniem zarezerwujemy bilet. Oczywiście możemy również polecieć samolotem, ale jako, że Litwa jest tuż obok, to nie ma to najmniejszego sensu, jeśli nie chcemy wydać fortuny ze względu na wygodę i czas trwania podróży. Skoro już jesteśmy w Wilnie, to powinniśmy przejść się po mieście i wchłonąć atmosferę.

Darmowe atrakcje

Wilno, czyli miasto w którym znajdziemy budowle gotyckie, renesansowe, barokowe, klasyczne - większość w świetnym stanie. Do tego mieszanka kulturowa, która łączy prawosławie, katolicyzm, czy judaizm, odcisnęła swoje piętno na wizerunku miasta. Właśnie dlatego najciekawszą atrakcją jest sam spacer po starówce, która została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Na tę wycieczkę wystarczy nam jeden dzień, chyba że chcemy wszystko zobaczyć dokładnie - z pewnością w Wilnie nie będziemy się nudzić.

Wspinając się na Górę Zamkową będziemy w stanie zobaczyć widok na praktycznie całe miasto. Nie bez powodu to miejsce na swoją rezydencję wybrali książęta Litewscy. Następnie wycieczka do Muzeum Zamku Górnego i odrestaurowany renesansowy Zamek Dolny mieszczący się przy Placu Katedralnym. Aby zobaczyć całą panoramę miasta należy wspiąć się na Górę Trzykrzyską. Dla relaksu możemy się później przejść Ulicą Zamkową, która stanowi główny turystyczny deptak.

Kolejnym zabytkiem, który powinien zobaczyć każdy turysta, jest Ostra Brama, a tuż przy niej wejście do kaplicy Ostrobramskiej, gdzie wisi słynny obraz Matki Bożej z XVII wieku.

Kościoły i Katedry

W Wilnie znajdziemy ich ponad 30, a do tego koniecznie należy odwiedzić cmentarz na Rossie, na którym spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Nagrobki, rzeźby i kaplice grobowe to prawdziwe dzieła sztuki!

Kościołów jest naprawdę sporo, więc powinniśmy wybrać te najbardziej interesujące jak np. kościół św. Anny z XVw., św. Piotra i Pawła, katedra św. Stanisława, Monaster Ducha Świętego.

Jeśli szukacie wycieczek na Litwę, to sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close