logo

Darmowe zwiedzanie Sztokholmu cz.2

05maj 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Zastanawialiście się nad wycieczką do Szwecji? To zobaczcie, co możecie zobaczyć praktycznie za darmo!

Wielu z nas rezygnuje z wycieczki do krajów skandynawskich, ponieważ boi się wysokich cen, które w porównaniu do polskich standardów, mogą naprawdę pochłonąć cały nasz budżet przeznaczony na kilka następnych wycieczek... Jak wybrać się do kraju skandynawskiego i nie zbankrutować? Niestety nocleg i wyżywienie również są drogie, ale będziemy w stanie zobaczyć większość ważnych atrakcji całkowicie za darmo - jest to kusząca propozycja! O tym, co powinniśmy zobaczyć w Sztokholmie (oczywiście bez dodatkowych kosztów) pisaliśmy już w tym artykule - Sztokholm: darmowe atrakcje dla wszystkich! Jednak miasto z tak bogatą tradycją ma do zaoferowania jeszcze wiecej!

Atrakcje w Sztokholmie

Dokąd możemy się wybrać w tym historycznym mieście, oprócz muzeów, zwiedzania parlamentu i darmowej wycieczki z przewodnikiem? Przede wszystkim sam spacer po tym mieście, to już niesamowita przyjemność - nie bez powodu jest nazywane "Wenecją Północy"! Jeśli wybieracie się do Szwecji w okresie letnim, to koniecznie udajcie się na Djurgarden, czyli Zieloną Wyspę - kiedyś były to tereny łowieckiłe na których relaksowała się rodzina królewska. Wstęp do parku jest oczywiście darmowy, jednak niektóre atrakcje znajdujące się w nim niestety są płatne, jak choćby park rozrywki. Innym miejscem pełnym zieleni jest park Mariatorget, który przyciąga niesamowitymi rzeźbami ustawionymi wzdłuż alejek. Kolejnym parkiem wartym spaceru jest Kungstradgarden, czyli Park Królewski w którym odbywają się różne wydarzenia kulturalno-sportowe. W cieplejsze dni powinniśmy się wybrać na plaże miejskie, jednak pamiętajmy, że morze na Północy jest... orzeźwiające pod względem temperatury.

Jeśli zaś wybieramy się poza sezonem turystycznym, to będziemy mogli za darmo zwiedzić Storkyrkan, czyli Kościół św. Mikołaja, która jest przykładem monumentalnej, gotyckiej architektury. Innym kościołem wartym uwagi jest Kościół Katarzyny, jak również Kościół Fiński. Możemy do nich wejść za darmo.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close