logo

Darmowe zwiedzanie: Norwegia - czy to możliwe?

15lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Skandynawia znana jest z zachwycającej natury, jak i wysokich cen. Wybierając ten kierunek na zwiedzanie będziemy musieli liczyć się z kosztami, jednak wbrew pozorom, całkiem sporo atrakcji jest za darmo.

Jeśli w odpowiednim momencie zarezerwujemy bilet lotniczy, to możemy polecieć do Norwegii już za 8zł - oczywiście tanimi liniami lotniczymi. Taka cena kusi i budzi w nas żądnego przygód podróżnika. Jak zwiedzać Skandynawię i nie zbankrutować?

Poczuj atmosferę Oslo

Każdy turysta, który nie chce wydawać ogromnych sum na zwiedzanie, zdaje sobie sprawę z tego, ile można zobaczyć podczas zwykłego spaceru. Poznawanie Norwegii rozpoczynamy właśnie od tego przejścia się po mieście. Główna ulica Oslo, czyli Karl Johans Gate pozwoli nam chłonąć klimat tego miejsca. Na jej końcu znajduje się Pałac Królewski, a o 13:30 następuje zmiana warty, której możemy się przyjrzeć. Przy Karl Johans Gate znajduje się Parlament (darmowe zwiedzanie) i Teatr Narodowy. Następnie idziemy w kierunku Nabrzeża Akerbrygga, gdzie znajduje się ratusz - miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla.

.

Miejscem do którego koniecznie musimy zajrzeć, jest Park Frogner w którym zebrana została kolekcja rzeźb Gustava Vigelanda. Innym miejscem must-see każdego turysty jest gmach Opery Narodowej - do zwiedzenia za darmo!

Muzea

W każdą niedzielę miesiąca możemy liczyć na zupełnie bezpłatny wstęp do takich miejsc, jak: National Museum of Contemporary Art, National Museum - Architecture, Museum of Decorative Arts and Design, National Gallery. A jeśli wciąż czujecie niedosyt sztuki i kultury, to przejdźcie się uliczkami dzielnicy Grünerløkka, która tętni artystycznym życiem - to wyjątkowa mieszanka kultur. Również w tej dzielnicy możemy wybrać się na pchli targ Birkelund, który odbywa się w każdą niedzielę.

Jeśli te atrakcje Wam nie wystarczają, to warto wybrać się nad jezioro w lesie Oslomarka lub przejść szlakami krajoznawczymi, które oplatają miasto. Na spragnionych kąpieli w morzu czeka Rajska Zatoka w Paradisbukta lub w Huk - w Bygdøy dokąd dojedziemy autobusem.

 

Jesteście zainteresowani innymi krajami Północy? Sprawdźcie skandynawskie oferty tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close