logo

Darmowe zwiedzanie Budapesztu, cz. II

18mar 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

To miasto kryje w sobie tyle tajemnic, że nie sposób się nim nie zachwycić. Opisujemy, co jeszcze możecie zobaczyć podczas wizyty w stolicy Węgier.

Do Budapesztu możemy dojechać korzystając z tanich linii lotniczych, autokarów (np. PolskiBus), kolei lub rezerwując wycieczkę krajoznawczą wraz z transportem i zapewnionym przejazdem (np. na wakacjezprocentem.pl). W związku z tym, że dojazd do Budapesztu jest relatywnie tani, a ceny nie są tak szokujące, jak podczas wycieczki do Europy Zachodniej, coraz częściej decydujemy się na ten kierunek. Oczywiście gdyby było tylko tanio i blisko, ale bez żadnych atrakcji, to raczej niechętnie wybieralibyśmy to miasto, jednak Budapeszt to prawdziwy raj dla turystów ciekawych historii, architektury i... niepowtarzalnej atmosfery.

O tym, co możecie zobaczyć w Budapeszcie pisaliśmy już tutaj: Budapeszt: darmowe atrakcje cz. I, jednak jeden artykuł to zdecydowanie za mało, aby przybliżyć nawet te miejsca, których po prostu nie można przeoczyć podczas tej wycieczki. Co jeszcze w sobie skrywa?

Muzea

Poprzednio opisywaliśmy miejsca, które można zobaczyć z zewnątrz - zachwycają architekturą i połączeniem z naturą. Jak znudzi się nam spacerowanie, to warto wstąpić do któregoś z 220 muzeów mieszczących się na terenie Budapesztu. Jedno z najważniejszych miejsc to Węgierska Galeria Narodowa, którą możemy zobaczyć za darmo w każdą trzecią sobotę miesiąca, o ile jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej. Dodatkowo darmowy wstęp przysługuje dwóm osobom dorosłym, jeśli towarzyszą członkowi rodziny mającemu mniej niż 18 lat. Poza tym dniem wystawy za darmo mogą zobaczyć (codziennie) dzieci poniżej 6 roku życia i osoby starsze - mające więcej niż 70 lat. Muzeum jest zamknięte w poniedziałki.

Palace of Arts

Wśród muzeów znajdują się 24 obiekty do których wstęp jest zawsze darmowy, m.in:

  • Muzeum Historii Wojska
  • Muzeum Sztuki Użytkowej
  • Muzeum Sztuki Współczesnej - "Luwig Muzeum"
  • Muzeum Nauk Przyrodniczych
  • Węgierskie Muzeum Sztuki Ludowej
  • Muzeum Etnograficzne
  • Muzeum Sztuk Pięknych
  • Muzeum Sztuki Ludowej - Skansen w Szentendre

Już wiecie, gdzie chcecie się udać w nadchodzący weekend? Sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close