logo

Darmowe pociągi na Słowacji. Także dla Polaków!

16lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Anna Spychalska

0

Uwielbiasz podróżować, ale bardziej od wylegiwania się na plaży w ramach wyjazdu all inclusive cenisz sobie zwiedzanie na własną rękę, za które nie chcesz przepłacać? Powinieneś zwiedzić Słowację. Dlaczego? Bo właśnie w tym kraju można jeździć pociągami za darmo!

Pociągiem przez Słowację

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda! Po raz kolejny udowadniamy, że powiedzenie, że nic nie jest za darmo nie jest wcale prawdziwe. Tym razem przykładem jest Słowacja, która daje możliwość zupełnie darmowych przejazdów kolejowych dla uczniów, studentów i emerytów. I, co ważne dla nas, nie chodzi  wyłącznie o obywateli tego kraju, ale również obcokrajowców, którzy są obywatelami krajów Unii Europejskiej.

Choć bardzo mało osób wie o tej możliwości, nie jest ona nowością - została wprowadzona w listopadzie 2014 roku. W oparciu o artykuł na blogu kolejnapodroż.pl, stworzyliśmy zestawienie osób, które mogą skorzystać z opcji darmowych przejazdów:

  • dzieci do 15. roku życia
  • uczniowie i studenci do ukończenia 26. roku życia
  • rencistom i osobom na wcześniejszej emeryturze do ukończenia 62 roku życia (dotyczy renty inwalidzkiej, wdowiej, socjalnej i rodzinnej)
  • osobom, które skończyły 62. rok życia

Uwaga! Nie we wszystkich pociągach obowiązują darmowe przejazdy - zależy to głównie od ich klasy. Oto lista pociągów, w których nie skorzystamy z tej promocji:

  • pociągi kursujące pomiędzy Republiką Czeską a Słowacją firmy Regiojet
  • pociągi z Bratysławy do Wiednia (ZSSK i OBB)
  • koleje wąskotorowe przewoźników prywatnych
  • pociągi specjalne

Sama procedura umożliwiająca darmowe przejazdy pociągami na Słowacji jest bardzo prosta - wystarczy udać się do kasy biletowej, najlepiej takiej, która znajduje się w większym słowackim mieście i pokazać odpowiedni dokument, który upoważnia nas do skorzystania z tej promocji. Będzie to dowód osobisty, legitymacja studencka lub potwierdzenie przyznania renty - w zależności od tego, do której grupy uprawnionej do darmowych przyjazdów należymy. W kasie otrzymamy zaświadczenie, które upoważni nas do pobierania darmowych biletów na przejazdy konkretnymi pociagami. Należy pamiętać, że te bilety trzeba pobierać przed każdą podróża - zaświadczenie o prawie do darmowych przejazdów nie pełni roli biletu.

Darmowy przejazd + tani nocleg = udane wakacje!

Każdy poszukiwacz turystycznych okazji wie, że znalezienie taniego (lub jak w tym przypadku darmowego dla niektórych) transportu to zaledwie połowa sukcesu w organizowaniu niedrogiego wyjazdu. Wciąż pozostaje kwestia noclegu, który może pochłonąć zaoszczędzone na transportcie pieniądze. Jednak także na to mamy rozwiązanie - szukajac taniego hotelu warto skorzystać z naszej zakładki Hotele. Wyszukiwarka, którą tam znajdziesz pomoże Ci sprawdzić i porównać ceny noclegów, jakie oferują najpopularniejsze serwisy rezerwacyjne. Wystarczy wejść na www.godealla.pl/hotele i wyszukać miejsca i terminu, który nas interesuje.

hotel batyslawa tanioDla wszystkich, którzy wolą bliższe podróże, choć niekoniecznie za darmo, polecamy opcje na tanie wyjazdy w Polsce. Na nie także można pojechać, korzystając z dużych rabatów (sięgających nawet 70%!).

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close