logo

Darmowe ebooki na przystankach! Tego jeszcze nie było!

23wrz 2015

Kategoria: Inspiracje | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Ostatnio bardzo dużo piszemy o promocjach czytelniczych, w których można zgarnąć książki za darmo lub za bardzo mały ułamek ich pierwotnej ceny. Możemy więc stwierdzić oficjalnie: czytanie (i promocje na nie) stało się modne! Tym razem mamy informacje o darmowych ebookach w 300 wypożyczalniach w kraju.

300 wypożyczalni z darmowymi e-bookami w Polsce? To dzieje się naprawdę! Od 1 do 31 października 2015 roku, w ramach akcji Czytaj PL! będziemy mogli wypożyczać książki zupełnie za darmo. I to w dodatku z wypożyczalni, znajdujących się na przystankach komunikacji miejskiej. Taka propozycja z pewnością zachęci wielu Polaków nie tylko do czytania, ale także do częstszego podróżowania autobusami oraz tramwajami. Ekologiczne podejście, zwiększenie poziomu czytelnictwa w Polsce i jednocześnie zmniejszenie korków w mieście - czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Dzięki CzytajPL! staje się przynajmniej prawdopodobne!

Gdzie będzie można spotkać wypożyczalnie? Na przystankach komunikacji miejskiej w miastach:

 • Warszawa
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Katowice
 • Wrocław

Największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce jest organizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Co zrobić, żeby wypożyczyć e-booka za darmo?

Aby rozpocząć darmowe czytanie, wystarczy pobrać aplikację mobilną CzytajPL! (dostępna dla systemów operacyjnych Android i IOS), wybrać się na przystanek komunikacji miejskiej w wymienionych wyżej miastach oraz zeskanować kod QR umieszczony na plakacie przy okładce interesującej nas książki. E-booka można otworzyć na tablecie lub w smarftonie - wypożyczenie trwa dokładnie 30 dni. Skąd jednak będziemy wiedzieć, gdzie znajdują się plakaty z kodami QR? Dobre pytanie! W poszukiwaniu tych punktów pomoże znana wszystkim aplikacja JakDojade.pl.

Darmowe książki

Oto tytuły darmowych e-booków, które można pobrać dzięki CzytajPL!

 1. Arena Szczurów - Marek Krajewski
 2. Notebook - Tomasz Lipko
 3. Jak przestałem kochać design - Marcin Wicha
 4. Złe psy. W imię zasad - Patryk Vega
 5. Otchłań - Robert J. Szmidt
 6. Kolos - Finn Alnæs
 7. Inna dusza - Łukasz Orbitowski
 8. Longin. Tu byłem - Marcin Prokop
 9. Zaduch - Marta Szarejko
 10. Ostatnia artystokratka - Evžen Boček
 11. Kasacja - Remigiusz Mróz
 12. Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.czytajPL.pl. Jesteśmy przeszczęśliwi, że takie akcje organizowane są właśnie w naszym kraju! W końcu to język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata - jego znajomość powinna napawać nas dumą, a rozwijanie umiejętności mówienia, pisania i czytania w ojczystym języku powinna być ambicją każdego Polaka. Mamy nadzieję, że zgadzacie się z nami! :-) Zachęcamy zatem do skorzystania z akcji CzytajPL! i jej promowania - jeśli możecie, udostępnijcie ten artykuł na swoim Facebooku. W ramach podziękowania mamy dla Was kolejną porcję zniżek i rabatów do księgarni stacjonarnych oraz internetowych:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close