logo

Darmowe bony do H&M i Reserved!

01kwi 2016

Kategoria: Inspiracje | Autor: Anna Spychalska

0

Bony na zakupy o wartości 50 zł do wydania w popularnych sieciówkach! Wystarczy zostawić maila i podać swój numer telefonu. Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe?

Reklama

Bony na zakupy za free!

Jeśli czytając wstęp do naszego dzisiejszego artykułu pomyśleliście sobie, że coś tu nie gra, to potwierdzamy - to totalna ściema. Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że pierwszego kwietnia możemy bezkarnie wciskać kit ;) Ale przynajmniej przyciągnęliśmy Waszą uwagę, dlatego postaramy się to wykorzystać w dobrym celu.

Ile razy natknęliście się w Sieci na informacje o najnowszych smartfonach, które można zgarnąć za udostępnienie postu, tylko dlatego, że nie mają folii ochronnej? Albo ile w Waszej skrzynce mailowej znajduje się wiadomości od sklepów, które chcą Wam wręczyć pieniądze do wykorzystania na zakupy? Jeżeli coś wydaje się zbyt łatwe i cudowne, to zapewne jest ściemą. Nie dajcie nabrać się na tego typu przekręty - stawka jest wysoka. Nie chodzi wyłącznie o podanie swoich danych osobowych, ale także o straty finansowe, na jakie możecie się narazić: nieraz wysłanie smsa ze zgłoszeniem może tak naprawde być zgodą na otrzymywanie płatnych, cyklicznych wiadomości, za które oczywiście to my zapłacimy.

Jak się ustrzec?

Przede wszystkim trzeba być uważnym i ostrożnym, przyglądać się adresom e-mail, z których przychodza podejrzane wiadomości. To prawda, że nawet maile od oszustów zawierają nazwę znanego sklepu lub marki, jednak tylko częściowo - prawie zawsze obok nazwy własnej widnieje jakiś dopisek, np "reserved@wygrajbon.pl", "rossmann@darmowegbony.pl", itp. Taki adres mailowy może zostać z łatwością zfabrykowany. Nie daj się więc zwieść ;)

Przykład fałszywego konkursu

Każdego dnia piszemy na blogu o konkursach i ciekawych akcjach, na których powinniście skorzystać. Zawsze przed opisaniem kolejnej możliwości oszczędzania lub zgarnięcia gratisów dokładnie sprawdzamy, kto jest organizatorem akcji i czy na pewno udział w niej nie wpląta Was w jakieś nieprzyjemności. Na gdziepromocja.pl już kilkukrotnie bardzo szczegółowo podnosiliśmy kwestię oszustw w Internecie. Doradzaliśmy na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Zachęcamy, byście zapoznali się z tymi artykułami:

-> Uwaga na fałszywe karty podarunkowe do Rossmanna, Biedronki, Orlenu: podpowiadamy jak rozszyfrować oszustów. Przeczytaj, zanim klikniesz!

-> Uwaga na płatne SMSy! Bony do Tesco i Iphone za wypełnienie ankiety w przeglądarce

Kilka porad w pigułce:

  • Sprawdź na oficjalnej stronie sklepu informację o konkursie. Jeśli jej tam nie ma, istnieje duże prawdopodobieństwo, że konkurs wiąże się z przekrętem.
  • Dopytaj obsługę klienta sklepu (telefonicznie, mailowo, na facebooku - tu najszybciej otrzymasz odpowiedź), czy wiedzą o reklamowanym konkursie. Po uzyskaniu informacji będziesz miał stuprocentową pewność co do uczciwości konkursu.
  • Czytaj regulaminy i drobny druczek. Czasem możesz słono zapłacić za pominięcie tego kroku.
  • Googluj często i gęsto. Ludzie dzielą się informacjami na temat organizatorów trefnych konkursów, a akcje z dziwnymi SMS-ami premium stają się przedmiotem dyskusji na forach internetowych.
  • Nigdy nie podawaj danych (w szczególności numeru telefonu) podmiotom, których nie znasz. Pamiętaj, że na Twojej naiwności firmy kręcą konkretny kapitał!

Złota rada? Nie bądź naiwna ;) Oczywiście, dobre promocje istnieją i udowadniamy to każdego dnia, w każdym kolejnym tekście na blogu i poście na Facebooku. Opisywane przez nas akcje są dokładnie przez nas sprawdzane. Wiarygodność wszystkich pozostałych, na jakie natraficie w Internecie, musicie ocenić same.

Nie ma co jednak zrażać się do okazji w Sieci. Spójrzcie na oferty sklepów, które rozdają gratisy bez żadnych haczyków i ukrytych zapisów:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close