logo

Darmowe atrakcje w Sofii - zobacz jak zwiedzić za darmo serce Bułgarii

12kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Chcielibyście wybrać się do Bułgarii, ale niekoniecznie do jej turystycznego centrum i słynnych Złotych Piasków? Sprawdźcie, co możecie zobaczyć za darmo w samej stolicy!

Choć Bułgaria jest relatywnie tanim krajem, to do Sofii turyści zaglądają zdecydowanie rzadziej niż do innych miast i państw w tym rejonie. Zdecydowanie częściej wybierany jest Bukareszt, czy też zachwycający Budapeszt o którym pisaliśmy w tym artykule: Budapeszt: darmowe atrakcje cz. I i cz. II

Jako, że Sofia jest tak sporadycznie odwiedzana przez turystów nie znajdziemy tu takiego zgiełku przy głównych atrakcjach, hałasu wycieczek, czy lawiny nastoletnich grup szkolnych wyłaniających się z autokarów. A może to przez to, że Sofia oferuje po prostu mniej atrakcji od pozostałych miejsc w tym rejonie Europy? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w stolicy Bułgarii!

Atrakcje w sercu Sofii

Oczywiście nie powinniśmy ominąć takich miejsc, jak Cerkiew Bojańska, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jednak wstęp do niej jest płatny.

(źródło: Wikipedia)

Innym zabytkiem na liście UNESCO, ale z darmowym wstępem jest Rotunda św. Jerzego - zachowane freski pochodzą z przełomu IX i X wieki! Następnie powinniśmy się udać do katedry Aleksandra Newskiego, która jest zachwycająca perła architektury z XIX wieku. Jeśli chcielibyśmy zwiedzić krypty, będziemy musieli zapłacić, jednak do samej katedry wstęp jest darmowy. Bezpłatne jest również zwiedzanie synagog.

Trochę sztuki!

 

 

W każdy poniedziałek możemy za darmo zwiedzić wystawę w Narodowej Galerii Sztuki Zagranicznej oraz przez cały rok podziwiać twórczość bułgarskich artystów w Miejskiej Galerii Artystycznej - bezpłatnie. Na odpoczynek możemy się udać do parku miejskiego Gradska Gradina w którym znajdziemy wiele kawiarenek, a czas umilać nam będą kolorowe kwiaty i liczne fontanny.

 

Zastanawiacie się nad wycieczką do Bułgarii? Zobaczcie te oferty w promocyjnych cenach:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close