logo

Darmowe atrakcje w Moskwie cz. I

01kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Piękna, zabytkowa, monumentalna Moskwa, która skrywa w sobie naprwadę wiele! To miejsce, w którym nawet najbardziej doświadczny globtrotter może się poczuć zagubiony. Doradzamy, co zwiedzić w stolicy Rosji.

Chociaż wycieczki do Rosji nie są tak popularne ze względu na konieczność zdobycia wizy, drogi transport (w porównaniu do ofert tanich linii lotniczych) oraz długą podróż, to wielu z nas marzy, aby poznać to historyczne miasto. Na terenie Moskwy rozgrywało się wiele ważnych wydarzeń, nie tylko tych rzeczywistych, ale również fikcyjnych - dzięki temu możemy podążać śladami bohaterów np. Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa.

Darmowe wycieczki

Pobyt w Moskwie powinniśmy zacząć od całkowicie bezpłatnej pieszej wycieczki po mieście organizowanej przez moscowfreetour.com. Powinniśmy się zapisać na stronie internetowej, a następnie możemy zwiedzić miasto z przewodnikiem, zobaczymy m.in. Plac Czerwony, Mauzoleum Lenina, Katedrę św. Bazyla. Możemy się zapisać również na inne trasy, jednak są one płatne. Jeśli już nieco poznamy miasto, to czas wchłonąć jego klimat!

Przejście się na Kreml, ulicą Twerską, zobaczenie najważniejszych cerkwi, jak Chram Chrystusa Zbawiciela, Klasztoru Danilowskiego (mieszka tam patriatrcha cerkwi prawosławnej), już powinno nam przybliżyć najważniejsze zabytki w mieście. Możemy się zrelaksować w Ogrodzie Aleksandra - widok na Kreml oraz zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym miejscem, które pozwoli nam poczuć atmosferę jest przestrzeń rezydencji Kołomienskoje, czyli królewskiej posiadłości z widokiem na rzekę. Dla bardziej artystycznych dusz wędrówka po Arbacie będzie świetnym pomysłem, to miejsce spotkań muzyków, artystów ulicznych itp.

Muzea

Do ponad 60 muzeów w Moskwie wstęp w każdą 3-cią niedzielę miesiąca jest darmowy. M.in. Muzeum Archeologii, Muzeum Gułagu na Petrovce, Muzeum Andrieja Sacharowa, Muzeum Matiroszek, Dom Gogola.

A teraz coś dla miłośników Bułhakowa - wybierając się na Patriarsze Prudy, możemy zajrzeć do Muzeum, które znajduje się w byłym mieszkaniu pisarza (za darmo). Na dziedzińcu przywita nas zawieszony czarny kot, zaś na kawę polecamy wybranie się do kawiarenki tuż przy Muzeum - stanowi miejsce spotkań miejscowych pisarzy.

Nie macie czasu i szukacie tylko weekendowych ofert?

 

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close