logo

Czy warto brać kredyt na Święta?

06kwi 2017

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marta Wacław

0

Zbliża się Wielkanoc i część z Was z pewnością zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki, która nieco podreperuje Wasz domowy budżet na Święta. Czy warto pakować się w świąteczny kredyt? Ile i na co go wydać? Kiedy to dobry pomysł, a kiedy lepiej go nie brać?

Reklama

Święta Wielkanocne co prawda nie pochłaniają tak domowego budżetu, jak Boże Narodzenie, ale dla niektórych zorganizowanie Wielkanocnego śniadania, obiadu dla całej rodziny, kupno drobnych upominków dla dzieci to i tak nie lada wydatek. Z pewnością w Waszych głowach narodziło sie już pytanie: "Czy warto wziąć pożyczkę?". Z góry uprzedzamy, że nie chcemy Wam ani odradzać, ani Was namawiać. Każdy z Was musi sam ostatecznie podjąć decyzję o kredycie gotówkowym. Ale żeby nieco Wam ją ułatwić pokażemy, kiedy warto decydować się na kredyt, a kiedy lepiej się w niego nie pakować.

Jeżeli po rozpatrzeniu pozytywnych i negatywnych stron szybkich kredytów gotówkowych ostatecznie stwierdzicie, że bierzecie pożyczkę, zerknijcie na nasze porównanie, w którym uwzględniliśmy najbardziej znane portale pożyczkowe. Dowiecie się, gdzie zapłacicie najmniejsze odsetki w zależności od wysokości kredytu i ile macie czasu na jego spłatę.

Kredyt na Święta - kiedy nie warto go brać?

Wiele osób podejmuje decyzję o wzięciu kredytu spontanicznie i często zbyt pochopnie. Dlaczego? Decydując się na większy kredyt na przykład na kupno mieszkania, dokładnie rozważamy wszystkie za i przeciw. Duże kwoty to dużo wyliczeń, przemyśleń, ale w przypadku mniejszych sum nie analizujemy tak konsekwencji wzięcia pożyczki na 2 czy 3 tysiące. A to błąd! Przed zaciągnięciem małego kredytu powinniście poważnie się zastanowić i mieć na uwadze poniższe punkty:

  1. Która to pożyczka?
  2. Jaki jest Wasz miesięczny budżet?
  3. Jak mocno rata obciąży Wasze wydatki?
  4. Czy macie zdolność kredytową?
  5. Czy to naprawdę konieczne?

Jeżeli na swoim koncie macie już inne zobowiązania kredytowe i Wasz comiesięczny budżet naprawdę jest poważnie nadszarpnięty przez raty, jak chyba sami się domyślacie, kolejna pożyczka tylko pogorszy Waszą sytuację. Kolejnym istotnym sygnałem, po którym powinna zapalić Wam się czerwona lampka, jest odmowa banku. Jeśli dany bank nie chce udzielić Wam nawet małej pożyczki to znaczy, że po prostu Was na to nie stać. Lepiej pomyśleć o urządzeniu skromniejszych Świąt niż późniejsze zamartwianie się czy wystarczy Wam na wszystkie opłaty. Pamiętajcie też, że zawsze mogą wyskoczyć Wam nagłe, pilne wydatki i wówczas dodatkowa gotówka naprawdę może się przydać.

Jeśli natomiast bardzo zależy Wam na tym żeby te Święta były wyjątkowe, niesamowite i nie chcecie na nich oszczędzać, zobaczcie w jakiej sytuacji możecie pozwolić sobie na wzięcie pożyczki.

Świąteczna pożyczka - kiedy to dobry pomysł?

Kredyt to spore zobowiązanie i warto się na niego zdecydować tylko wtedy, kiedy czujecie, że Wasza sytuacja finansowa jest naprawdę stabilna:

  1. macie stałe zatrudnienie
  2. macie perspektywę dodatkowego zarobku (dodatkowe zlecenia, druga praca, kolejny etat)
  3. Wasz domowy budżet nie zostanie mocno nadszarpnięty przez ratę

Jeżeli pracujecie w stabilnej i rzetelnej firmie, Wasza pozycja nie jest zagrożona, co miesiąc udaje Wam się co nieco odłożyć na czarną godzinę to możecie rozważyć wzięcie pożyczki. Mimo wszystko dobrze zastanówcie się na co dokładnie przeznaczycie pieniądze z kredytu, czy będą to wyłącznie Święta czy może niebawem spodziewacie się większych wydatków takich, jak kupno nowych butów i kurtek dla dzieci. No i oczywiście szukajcie promocji! To, że dostaniecie pożyczkę wcale nie oznacza, że teraz warto hulać, szaleć i nie patrzeć na ceny :-)

Przedstawiliśmy Wam już mocne argumenty oraz plusy i minusy wzięcia pożyczki. Jeśli nadal jesteście zdecydowani i możecie sobie na to pozwolić, zobaczcie gdzie dostaniecie najkorzystniejsze warunki. Przygotowaliśmy dla Was małe porównanie najpopularniejszych portali pożyczkowych!

Porównanie ofert pożyczek

W naszym zestawieniu znajdziecie porównanie ofert kredytów najpopularniejszych portali pożyczkowych online: Net Credit, Provident, Vivus, Kredito24, Optikredyt. W niektórych z nich przy spłacie zadłużenia w terminie 30 dni otrzymacie zerowe odsetki. Które portale oferują takie warunki?

1. Net Credit

Czy warto wziąć kredyt na święta

W Net Credit przy pierwszym kredycie pożyczając 2000 zł otrzymacie odsetki 0% pod warunkiem, że całość spłacicie w 30 dni od daty wzięcia pożyczki. Każde kolejne przedłużenie spłaty o kolejne 30 dni to dodatkowe 382,86 zł do zadłużenia co daje odsetki na poziomie 10% w skali roku.

2. Vivus

Porównanie ofert pożyczek

Vivus również daje możliwość spłaty w ciągu 30 dni zaciągniętej pożyczki bez odsetek, za to odłożenie spłacenia kredytu o kolejne 30 dni będzie Was kosztowało już dodatkowe 429 zł. Podobnie, jak w Net Credit, oprocentowanie stałe w skali roku wynosi 10%.

3. Provident

Provident porównanie ofert

W Providencie przy pożyczce w wysokości 2000 zł na 3 miesiące odsetki dzienne wyniosą ok. 6,66 zł. Łącznie będziecie musieli oddać 600 zł więcej niż kwota samego kredytu.

4. Kredito24

Kredito24 porównanie ofert pożyczek

Podobnie, jak w Providencie, w Kredito24 również nie ma promocji zerowych odsetek przy szybkiej spłacie kredytu. Tutaj pożyczając 1200 zł będziecie musieli oddać 1532,88 zł po 25 dniach. Przedłużenie spłaty o 7 dni kosztuje 12% kwoty całej pożyczki, a o 30 dni aż 32% kwoty zaciągniętego kredytu.

5. Optikredyt

Optikredyt porównanie ofert pożyczek

W Optikredyt znajdziecie bardzo podobne warunki jak w Net Credit czy Vivus, czyli oprocentowanie na poziomie 10% w skali roku, ale tutaj również nie ma promocji dla osób, które pierwszy raz biorą pożyczkę. Spłata odbywa się w ciągu 10 miesięcy w ratach miesięcznych, przy pożyczonej kwocie 1000 zł będziecie musieli oddać 1536,02 zł.

Pamiętajcie, że wzięcie pożyczki zawsze musi być poparte mocnymi argumentami i uzasadnieniem. Jeżeli zależy Wam na zorganizowaniu niezwykłych Świąt to czasami naprawdę warto po prostu rozglądać się za promocjami i okazjami w sklepach. Nie zawsze kredyt to dobre wyjście dla każdego. Ci, którzy po przeczytaniu naszego artykułu i zapoznaniu się z konkretnymi ofertami pożyczek, oprocentowaniem, czasem spłaty dojdą do wniosku, że nie chcą ryzykować i dokładać kolejnych miesięcznych wydatków do swojego budżetu, mogą zrobić świąteczne zakupy korzystając z promocji, które wyszukaliśmy.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close