logo

Czy można wysłać papierowy list przez internet? Sprawdź funkcjonalności Envelo!

11mar 2014

Kategoria: Inspiracje | Autor: Monika

4

Przewaga poczty internetowej nad tradycyjną jest miażdżąca: łatwiejszy proces stworzenia i nadania przesyłki, skrócony do kilku sekund czas jej dostarczenia, co przekłada się na zdecydowanie mniej skomplikowaną i niewymagającą zaangażowania osób postronnych komunikację. Mimo wszystko jednak nic nie zwiastuje upadku tradycyjnej, papierowej korespondencji, na którą w wielu przypadkach jesteśmy skazani. Platforma Envelo, której funkcjonalności chcemy Wam dziś przybliżyć, łączy łatwość przygotowania i nadania przysyłki, do których przywykliśmy, z tradycyjną formą jej dostarczenia. To prawdziwa rewolucja!

1. Wyślij pocztówkę przez Internet: Neokartka

Nie mamy tu na myśli e-kartek wysyłanych mailem z okazji urodzin czy dla podniesienia na duchu lub rozśmieszenia najbliższych; takie kilka(naście) lat temu cieszyły się przeogromną popularnością internautów, a do dziś natykamy się na nie w sieci niezwykle często. Neokartka, bo tak nazywa się usługa Envelo, to najprawdziwsza pocztówka, którą samodzielnie projektujesz i uzupełniasz, a która w formie papierowej zostanie dostarczona adresatowi przez Pana Listonosza (z krwi i kości :)). Awersem pocztówki może być zarówno grafika wybrana spośród propozycji Envelo, jak i Twoje zdjęcie. Możesz także określić rodzaj kartki i zdecydować, czy będzie ona widokówką w formacie 14,8x21 cm czy otwieranym (poziomo lub pionowo) karnetem w formacie A4. Po wpisaniu treści wybierasz rodzaj przesyłki (ekonomiczna bądź priorytetowa), a następnie podejrzeć projekt 2D lub 3D. Poczta Polska wydrukuje Twój projekt i dostarczy wprost do skrzynki adresata.

envelo neokartka kody rabatowe

2. Wyślij list z komputera wprost do rąk adresata: Neolist

W niektórych sytuacjach posłużenie się pocztą tradycyjną jest wymagane. Dzięki usłudze Neolist możesz spełniać formalne wymogi bez konieczności stania w kolejce w urzędzie pocztowym. Na stronie możesz skorzystać z gotowych szablonów (CV, reklamacja, podania), samodzielnie stworzyć wybrany rodzaj listu bądź wczytać gotowy projekt w formacie .PDF. Potem pozostaje jedynie wprowadzenie danych adresata i wybór rodzaju przesyłki. W każdej chwili możesz podejrzeć swój projekt i - jeśli zdecydowałeś się skorzystać z kreatora treści listu na stronie Envelo - zapisać go i dokończyć w wybranym przez siebie momencie. Wydruk listu, zapakowanie go do koperty, nadanie i dostarczenie adresatowi to już działka Poczty Polskiej :)

envelo neolist kod rabatowy

3. Samodzielnie projektuj i drukuj znaczki pocztowe: Neoznaczek

Koniec z poszukiwaniami znaczków pocztowych i bieganiem od jednego kiosku do drugiego. Teraz nie tylko samodzielnie wydrukujesz znaczek w domu, ale także zdecydujesz jak będzie wyglądał. Masz możliwość wyboru dowolnego nominału znaczka - wystarczy wypełnić formularz, a system sam podpowie Ci który znaczek powinieneś wybrać. Jeśli masz problem z określeniem wagi przesyłki - skorzystaj z kalkulatora, który podpowie ile waży płyta CD w pudełku, zdjęcie w rozmiarze 10 x 15 i dziesiątki innych przedmiotów, które możesz chcieć wysłać. Wydrukuj znaczek na kartce papieru, kopercie lub samoprzylepnych etykietach, wybierając ich format  i dokładną lokalizację znaczka na drukowanej powierzchni.

envelo neoznaczek kod rabatowy

4. Jak korzystać z Envelo?

Jeśli świat neopoczty nadal pozostaje dla Ciebie zagadką, zawsze możesz skorzystać z filmowych instrukcji obsługi Neokartki, Neolistu i Neoznaczka!

Jak wysłać neokartkę?

)

Jak wysłać neolist?

)

Jak wygenerować i wydrukować neoznaczek?

)

5. Jakie funkcjonalności na Envelo w przyszłości?

Jak informuje biznes.gazetaprawna.pl, w przyszłości możemy spodziewać się neofaktur, a także możliwość wysłania za pośrednictwem Envelo listu poleconego.

Neofaktura pojawi się na platformie w tym roku i będzie funkcjonalnością skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jak mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej, Będzie to kompleksowe rozwiązanie zaspokajające potrzeby zarówno wystawców, jak i odbiorców faktur. Neolistu poleconego możemy się natomiast spodziewać w drugim półroczu 2014 roku.

6. Kody rabatowe na Envelo? Oczywiście!

Wbrew pozorom, usługi Envelo nie wypłukują naszych kieszeni. Mimo to możemy wysyłać neokartki, neolisty i kupować neoznaczki jeszcze taniej dzięki kodom rabatowym. Sprawdź aktualne kupony zniżkowe do Envelo i oszczędzaj: nie tylko czas, ale i pieniądze!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close