logo

Co zwiedzić za darmo w Warszawie. Cz. 2

13cze 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Zamierzacie odwiedzić stolicę i nie wiecie od czego zacząć zwiedzanie? Mieszkacie tam już kilka lat, ale ta naprawdę nie zobaczyliście wszystkich zabytków i chcecie nadrobić zaległości? Podpowiadamy, co w Warszawie zwiedzicie za darmo!

Warszawa to miasto z niezwykle bogatą historycznie, pełne kultur, tradycji i wydarzeń - przyciągaja tysiące turystów z kraju i zagranicy. Skoro wybieramy się do stolicy, to warto wiedzieć, jak zaoszczędzić na niektórych atrakcjach, bo np. w dany dzień zwiedzanie jest darmowe lub po prostu trzeba wiedzieć, gdzie pójść, aby zobaczyć mniej popularnego, ale niezwykle interesującego. O niektórych zabytkach możecie przeczytać w części 1 tego artykułu.

Wycieczka z przewodnikiem

Z pewnością są tu też tacy, którzy wolą wszystko organizować samodzielnie - od wyjazdu przez zwiedzanie miasta. Jednak nie ukrywajmy - z przedownikiem jest po prostu łatwiej znaleźć wszystkie warte uwagi miejsca, możemy poznać historię danego budynku w skrócie, a o nurtujące nas rzeczy zapytać. Wtedy będziemy przygotowani do eksplorowania reszty miasta i zgłębiania historii, która kryje się w zaułkach między kamienicami. Jeśli nie mamy czasu na porządne zwiedzanie, to taka wycieczka ułatwi nam poznanie miasta chociaż w jakiejś części. W Warszawie, tak jak w większości europejskich stolic, możemy liczyć na darmową wycieczkę z przewodnikiem po mieście - 4free.waw.pl lub w wersji anglojęzycznej i hiszpańskojęzycznej (jeśli przyjeżdżają do nas znajomi z innego zakątka świata) freewalkingtour.com.

Źródło: freewalkingtour.com

Do wyboru mamy wycieczki typowo historyczne - szlakiem konkretnych wydarzeń lub bohaterów, jak również pogawędki i miejskie legendy dla dzieci. Wycieczki anglojęzyczne skupiają się wokół komunistycznej Warszawy, Starówki, sztuki w Warszawie oraz miasta w stanie wojny. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Aby sprawdzić kiedy i gdzie odbywają się wycieczki oraz czy są jeszcze wolne miejsca na daną godzinę, wystarczy wejść na stronę: 4free.waw.pl lub freewalkigtour.com.

Skoro teraz już wiecie, co chcielibyście zwiedzić i robić w Warszawie, to może czas na znalezienie odpowiedniej wycieczki lub noclegu?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close