logo

Co zwiedzić za darmo w Moskwie? Darmowe atrakcje cz. II

08kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Moskwa to ogromne miasto pełne zabytków i miejsc wartych odwiedzienia. Nie da się tego opisać w krótkim artykule, ale spróbujemy przybliżyć kilka innych atrakcji w II części przewodnika po stolicy Rosji.

Nie jest tylko największym miastem w Rosji, ale również w całej Europie! Moskwa liczy ponad 12 milionów mieszkańców, a wraz z całą aglomeracją jest ich aż 3 miliony więcej. W tak ogromnym mieście toczy się życie pełne pełne różnych kultur, tradycji i narodowości (również grup etnicznych). Nic dziwnego więc, że Moskwa skrywa w sobie tak wiele wartego zobaczenia. O miejscach must see pisaliśmy już w tym artykule: Darmowe atrakcje w Moskwie cz. I, jednak to nawet nie rąbek miejsc i zabytków oferowanych przez to bogate kulturowo i historycznie miasto.

Trochę kultury

Ostatnio opisalśmy najważniejsze zabytki, jednak dziś zaczniemy nieco przerwotnie od darmowych pokazów filmów... włoskich! Odbywają się we Włoskim Instytucie Kultury - wejście jest bezpłatne. Wszelkie informacje dotyczące pokazów można znaleźć na stronie: iicmosca.esteri.it.

Jeśli wolimy literaturę i teatr lub jesteśmy po seansie filmowym, zawsze możemy zwiedzić domy-muzea sławnych pisarzy. Wspominaliśmy o Bułhakowie, jednak nie tylko po jego mieszkaniu można się przejść. Warto zwiedzić mieszkanie Majakowskiego, dom Tołstoja, dom Czechowa, czy Muzeum Dostojewskiego. Oczywiście wejścia są płate, ale pamiętajmy, że w niektóre dni w miesiącu większość muezów oferuje darmowy wstęp dla każdego - wystarczy sprawdzić na stronie inetrnetowej danego miejsca, kiedy powinniśmy się tam wybrać.

A teraz coś dla tych, którzy lubią się spotkać z ludźmi z danego kraju w którym przebywają, wymienić wiedzą i poglądami lub wziąć udział w spontanicznych wydarzeniach ogłaszanych online. Możemy sprawdzić, co się dzieje w mieście na stronie: nahalyavu.com i wziąć udział w wycieczce po mieście, flashmobie, zagrać w paintball, wybrać się na niszowy spektakl.

Wolicie wycieczki w bardziej egzotyczne i nieco cieplejsze miejsca? Sprawdźcie kilka ofert tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close