logo

Co można wziąć w bagaż podręczny?

05lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Nie wszystkie przedmioty możemy spakować do bagażu podręcznego, niektórych nie możemy nawet przewozić w bagażu rejestrowanym. Zebraliśmy wszystkie informacje dotyczące tego, co wolno mieć przy sobie - unikniecie dzięki temu stresu podczas kontroli na lotnisku.

Niezależnie od tego, czy lecimy tanimi liniami lotniczymi, czy może w klasie biznes na trasie międzykontynentalnej, zasady dotyczące tego, co można przewozić w bagażu podręcznym są takie same.
Różnica między liniami dotyczy wagi i wymiarów bagażu, też ilości sztuk, jednak przepisy bezpieczeństwa we wszystkich przypadkach są bardzo restrykcyjne. Sprawdźmy zatem, czego lepiej nie pakować do walizki podręcznej.

Czego nie zabierać do samolotu?

Mówimy o bagażu podręcznym, a nie rejestrowanym. Oczywiście przewożenie broni palnej i białej, jak też materiałów wybuchowych oraz narkotyków jest surowo wzbronione, ale chyba nie musimy o tym przypominać :)

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na płyny - pojemność buteleczek nie może przekraczać 100ml, a łącznie możemy mieć maksylanie 1 litr (10 pojemników). Oprócz tego nie możemy zabierać ze sobą żadnych ostrych narzędzi, które mogłyby posłużyć jako broń, ale istnieje kilka wyjątków. Przygotowaliśmy szybką ściągę dotyczącą tego, co można, a czego nie można mieć w bagażu podręcznym.

 

TAK NIE
cążki do paznokci i skórek, pilnik do paznkoci, jednorazowa maszynka do golenia, buty na szpilkach brzytwy, żyletki, skalpele, strzykawki i igły, szpikulce do lodu, korkociągi, druty i szydełka do robótek
dezodoranty żelowe w aerozolu, perfumy, kremy, krople do oczu, lakiery do paznokci, kosmetyki (max 100ml) noże, nożyczki, toporki, tasaki
jedzenie (o ile można wwieźć do danego kraju) i napoje (do 100ml) napoje o pojemności większej niż 100ml (zakuponie przed kontrolą bezpieczeństwa)
latarka, lornetka namiot, butle z popanem butanem, kusze i włócznie, latarki gazowe, wędki
rolki łyżwy, deskorolka
aparaty fotograficzne i akcesoria, czajnik bezprzewodowy, depilator, golarka elektryczna, kamery, konsole do gier, prostownica, suszarka, lokówka itp. blender, mikser, wiertarki, śróbokrety

Skoro już wiecie, co możecie spakować na weekendowy city break, to gdzie lecicie?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close