logo

Choinki żywe - porównanie cen w sklepach

13gru 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Choinka to zdecydowanie jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia, który każdego roku pojawia się w naszych domach. Uwielbiacie zapach świątecznego drzewka? Wiemy, gdzie za choinki żywe zapłacicie mniej. Znaleźliśmy atrakcyjne okazje!

Reklama

Uwielbiacie ten moment kiedy przyjeżdżacie z żywą choinką i nagle w całym domu czuć jej piękny zapach oraz niezwykłą atmosferę świąt? Jeśli właśnie rozglądacie się za swoim drzewkiem, podpowiemy Wam na jaki rodzaj się zdecydować oraz gdzie kupicie choinki żywe w dobrej cenie. Przeszukaliśmy oferty sklepów oraz supermarketów, które w swoim asortymencie posiadają drzewka i sprawdziliśmy, które z nich wprowadziły promocje.

Swoje Choinki pod Choinkę możecie także za darmo odbierać od ekipy radia RMF FM w wybranych miastach w Polsce. Trasę świątecznego konwoju sprawdzicie w naszym osobnym artykule.

Choinki żywe - jak wybrać świąteczne drzewko?

Na rynku dostępnych jest wiele drzewek, które do naszych domów trafiają jako choinki. Najczęściej są to: świerk pospolity, sosna pospolita i jodła kaukaska. Nie wiecie, na jaki rodzaj drzewka się zdecydować? Lepszy będzie świerk, a może sosna lub jodła? Podpowiemy Wam, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje, a Wy zdecydujecie, który będzie najlepszy dla Was :-)

  • Świerk pospolity: gubi igły zaraz po przyniesieniu do domu, ma bardzo intensywny, żywiczny zapach

Żywe choinki promocje(Źródło: ichoinki.pl)

  • Sosna pospolita: ma bardzo rzadkie igły, ale utrzymują się one długo, dodatkowo ma intensywny zapach

Sosna pospolita choinka promocja(Źródło: mojlas.pl)

  • Jodła kaukaska: najdroższe i najbardziej ekskluzywne drzewko na choinkę, może wytrzymać w pomieszczeniu bez gubienia igieł nawet 2 miesiące, ale niestety nie pachnie

Jodła choinka promocja(Źródło: sprzedajemy.pl)

Decyzja należy do Was :-) Musicie się zastanowić czy wolicie pięknie pachnące drzewko, które gubi igły i codziennie będziecie musieli je sprzątać czy możecie zrezygnować z zapachu choinki na rzecz rzadszego latania ze szczotką lub odkurzaczem. Jeśli podjęliście już decyzję, jakie drzewko w tym roku stanie w Waszym domu, wiemy także, gdzie kupicie choinki żywe w dobrej cenie. Porównaliśmy oferty w sklepach!

Choinki żywe w promocji - porównanie cen

Zwykle po Mikołajkach w okolicy 6 grudnia w wielu miejscach miasta pojawiają się punkty sprzedaży choinek. Stoiska z żywymi choinkami spotkacie także na placach przy centrach handlowych. Tam za drzewko, w zależności od wielkości i rodzaju, zapłacicie średnio 30 zł - 100 zł. Nieco mniej uda Wam się wydać na choinkę w supermarketach czy znanych sklepach z akcesoriami do ogrodu.

Zastanówcie się także nad tym czy zależy Wam na choince żywej w donicy z korzeniami, którą później będziecie mogli np. przesadzić do ogródka czy wystarczy Wam sezonowe drzewko cięte, które po świętach po prostu wyrzucicie. Porównaliśmy dla Was oferty sklepów i supermarketów choinek żywych, zarówno w donicy, jak i ciętych.

Choinki żywe w promocji

W Leroy Merlin za najmniejszą choinkę świerk kłujący w doniczce 60-80 cm zapłacicie tylko 22,85 zł:

Choinki żywe w promocji

Za inne rodzaje choinek żywych w donicy, nieco wyższe i bardziej okazałe, zapłacicie w Leroy Merlin ok. 60 zł:

Choinki żywe w donicy promocje

W Lidlu za jodłę kaukaską w doniczce o wysokości ok. 100-120 cm zapłacicie mniej niż w Leroy Merlin, bo tylko 39,99 zł, z kolei na świerk pospolity lub kłujący w donicy wysokości ok. 60-100 cm wydacie tylko 22,99 zł - oszczędzicie aż 46 zł w porównaniu do Leroy Merlin:

Choinki żywe w donicy promocje

Sprawdziliśmy także ile na żywe choinki w donicy wydacie w Castoramie. Tam ceny są już wyższe niż w Leroy Merlin i Lidlu. Najtańsza choinka (świerk srebrny) wysokości 60-80 cm to koszt 29,98 zł:

Choinki żywe w donicy promocje

Za inne rodzaje drzewek zapłacicie z kolei niecałe 40 zł, ale nie są to duże drzewka, osiągają wysokość ok. 60-100 cm:

Choinki żywe w donicy promocje

Choinki cięte - gdzie tanio?

Nie zależy Wam na choince żywej w donicy? Wolicie cięte drzewko, ponieważ nie macie miejsca lub ogródka, w którym moglibyście później posadzić swoją choinkę? Sprawdziliśmy także, gdzie kupicie cięte drzewka w dobrej cenie.

Jodła kaukaska cięta ok. 150-180 cm - porównanie cen w sklepach:

Sklep Wysokość Cena
Castorama 150-170 cm 34,98 zł
Leroy Merlin 150-175 cm 44,40 zł
Biedronka 150-180 cm 48,99 zł
Lidl 150-180 cm 49,99 zł
Sadowniczy 170-180 cm 155 zł

Choinki żywe w donicy i cięte znaleźliśmy też w sklepie Sadowniczy. Co prawda tam ceny są już znacznie wyższe niż w innych sklepach, ale za to za dostawę swojej choinki do domu nie zapłacicie ani grosza. Jeśli nie chcecie jeździć po sklepach w poszukiwaniu świątecznego drzewka, to będzie idealne rozwiązanie dla Was :-)

Choinki żywe w promocji

Podsumowując, po choinki żywe w donicy warto wybrać się do Lidla, tam zapłacicie za nie najmniej. Jeśli jednak zależy Wam na większym, ciętym drzewku, kupicie je w dobrej cenie w Castoramie.

Nie chcecie co roku kupować żywego drzewka i rozglądacie się za sztuczną choinką? Porównanie cen sztucznych choinek znajdziecie w naszym osobnym tekście.

Choinka to dopiero pierwszy krok do pełni szczęścia. Każde drzewko oczywiście musi być również przystrojone. Możecie zrobić ozdoby i łańcuchy razem ze swoimi dziećmi, ale na choince koniecznie muszą zawisnąć także lampki. Poza świątecznym drzewkiem warto także kupić kilka bożonarodzeniowych dekoracji i ozdób, które wniosą do naszego domu tę niezwykłą atmosferę. Gdzie szukać promocji? Podpowiadamy!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close