logo

Budapeszt: darmowe atrakcje cz. I

11mar 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Planujecie zwiedzanie Budapesztu lub zastanawiacie się, gdzie pojechać na weekend? W tym mieście zobaczycie wiele, a wcale sporo nie wydacie!

Nie musimy wyjeżdżać daleko, aby zwiedzić piękne miasto. Na naszej "must see" liście miast, do których możemy dojechać w kilka godzin, powinien znaleźć się Berlin, Wiedeń, Wilno i przede wszystkim zachwycający Budapeszt. Oczywiście oprócz tego jest mnóstwo wartych uwagi miejsc, które wcale nie są tak daleko jakby się nam mogło wydawać. Jednak dla początkujących podróżników jest to mała podpowiedź, a dla zaawansowanych - powód do odwiedzenia tych miejsc raz jeszcze!

Stolica Węgier przyciąga turystów

Monumentalne budowle, zachwycające zabytki, tętniące życiem miasto z niesamowitą atmosferą - Budapeszt jest magicznym miejscem w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Skąd wiedzieć, gdzie szukać?

Zacznijmy od całkowicie darmowych wycieczek po mieście, które organizowane są 2 razy dziennie, trwają po 2,5h i są prowadzone przez mieszkańców, którzy uwielbiają swoje miasto. Trasy spacerów z przewodnikiem możecie sprawdzić tutaj: triptobudapest.hu. Wycieczki są darmowe, ale przewodnicy żyją z napiwków - warto o tym pamiętać.

Mając nawet kilka pełnych dni na zwiedzenie Budapesztu możemy mieć mało czasu na zobaczenie wszystkich atrakcji, więc wybierzmy najpierw na co chcielibyśmy zwrócić uwagę. Przechadzając się promenadą wzdłuż Dunaju bedziemy mogli podziwiać architekturę z XVIII wieku, rzeźby i pomniki, panoramę starego Miasta, Wzgórze Gellerta, Zamek Królewski. Wybrzeże znajduje się na liście UNESCO.

Dobrym miejscem na podziwianie panoramy jest również majestatyczny Most Łańcuchowy, który stanowi połączenie Budy i Pesztu.

Zamek Królewski

Jeden z najbardziej reprezentatywnych zabytków - nie tylko ze względu na okazałą architekturę oraz bogatą historię - we wnetrzu znajdują się muzea: Muzeum Historczne Budapesztu i Węgierska Galeria Narodowa. Wejście na dziedziniec zamkowy jest bezpłatne.

Jeśli szukacie innych pomysłów na spędzenie weekendu, to sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close