logo

Bon podarunkowy na święta – dobry czy zły pomysł?

02gru 2015

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Kamila Franczak

0

Do świąt Bożego Narodzenia zostało trochę czasu, a Ty już zastanawiasz się nad zakupem prezentów dla najbliższych? Masz złe doświadczenia z doborem upominków? Myślisz, że Twoim jedynym ratunkiem są bony? W naszym artykule poznasz wszystkie za i przeciw kartom na zakupy świąteczne.

Reklama

Każdy z nas spotkał się kiedyś z nietrafionym prezentem gwiazdkowym. Czasami o niefortunnym zakupie decyduje zdublowanie upominku. Dzięki bonom podarunkowym można uniknąć zawodu, który wynika z otrzymania trzeciej, czwartej, a nawet piątej pary skórzanych rękawiczek (nuuuuda). Bony mają też swoje negatywne strony. Zanim zdecydujesz się na ich zakup, koniecznie sprawdź ich wady i zalety.

Plusy bonu podarunkowego

1. Oszczędza czas i ogranicza wysiłek do minimumEmpik bony podarunkowe

Dzięki niemu nie musisz przepychać się między stoiskami i walczyć o każdą dostępną rzecz. Wszyscy wiemy, że zakupy często nie kończą się na jednym salonie. Czasami brakuje rozmiaru produktu lub koloru, który sobie upatrzyłaś, co oznacza rajd po innych galeriach handlowych. Nie wszyscy mają na to czas, a bon zdecydowanie skraca proces związany z zakupami.

Nie musisz szukać i myśleć, co dokładnie spodoba się bliskiej osobie. Sprawa jest prosta – wybierasz sklep, który ma w ofercie bony, kupujesz jeden i masz  z głowy chodzenie za prezentem. Teraz pozostaje znaleźć ładną kopertę, włożyć do niej bon i upominek świąteczny jest gotowy.

2. Pozwala uniknąć prezentowego dubla

Brat i siostra wręczyli mamie kartę w tym samym sklepie? Zawsze może wykorzystać ją do zakupu innego produktu. Niektóre marki mają tak szeroki asortyment, że nie trzeba marwtić się o spożytkowanie bonu.

3.  Jest gratką dla kochających zakupy

Niektórzy czerpią przyjemność z zakupowego szału. Czas spędzony w sklepie jest dla nich formą rozrywki i relaksu. Jeśli znasz taką osobę, to możesz śmiało wręczyć jej bon. Bez wątpienia będzie miała tysiąc pomysłów na jego wykorzystanie.

Minusy bonu podarunkowego

1. Może zostać źle odebrany

Takie pójście na łatwiznę może być odczytane jako dowód tego, że nie postaraliśmy się w kwestii doboru prezentu. Część ludzi to tradycjonaliści, którzy mogą niechętnie spoglądać na karty upominkowe. Bardziej satysfakcjonujący jest dla nich konkretny prezent. Uznają go za znak, że dobrze się ich zna i poświęciło odpowiednią ilość czasu na znalezienie rzeczy, o której marzyli. Im bardziej wyszukany i przemyślany prezent, tym większy uśmiech obdarowanego :)

2. Jest koszmarem dla ludzi, którzy nie cierpią zakupów

Tak, takie osoby też istnieją. Bywa, że czekają na jakieś święto, aby otrzymać pożyteczną dla nich rzecz, ba, nawet wcześniej sygnalizują o zapotrzebowaniu na nią. Wszelkie sklepy omijają szerokim łukiem i cieszą się, kiedy ktoś wyręcza ich w shoppingu. Podsumowując, odradzamy kupowanie bonu upominkowego dla ludzi, którzy nie lubią chodzić na zakupy.

3. Stanowi mniejszy element zaskoczenia

To właśnie za niego kochamy Boże Narodzenie. Pamiętasz ten moment, kiedy będąc dzieckiem z wypiekami na twarzy otwierałaś pięknie zapakowane pudełko? Wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i sam moment rozpakowania prezentu są dla niektórych największą frajdą. Zastanów się, czy warto całkowicie rezygnować z tradycyjnych upominków. Samo ich przygotowanie też potrafi być fajne!

Bonowe wnioski

Kupowanie bonu podarunkowego na święta powinno być przemyślane i brać pod uwagę m.in. charakter obdarowanego. Jakie dodałabyś plusy i minusy świątecznych bonów podarunkowych? Jesteś za czy przeciw ich kupowaniu? Zapraszamy do podzielenia się nami swoją opinią :)

Jeśli zdecydowałeś się na zakup bonów podarunkowych, to koniecznie sprawdź przygotowaną przez nas listę sklepów, które mają je w ofercie.

Gdzie i za ile kupisz bony

  • Empik: nominały 25, 50 i 100 zł. Możliwy jest zakup bez nominału na dowolne doładowanie do kwoty 500 zł (minimalna kwota doładowania 20 zł)
  • Matras: nominał 25, 50 i 100 zł. Możliwy jest zakup bez nominału na dowolne doładowanie do kwoty 500 zł (minimalna kwota doładowania 25 zł)
  • Smyk: zakup bez nominału na dowolne doładowanie do kwoty 500 zł (minimalna kwota doładowania 25 zł)
  • Douglas: zakup bez nominału na dowolne doładowanie do kwoty 5 000 zł (minimalna kwota doładowania 10 zł)
  • Multiperfumeria: nominały 50, 100, 150, 200, 250 i 300 zł
  • Home & You: nominały 25, 50 i 100 zł. Karta Vip od 200 do 2 000 zł, przy czym każda karta Vip stanowi wielokrotność 50 zł

Prezenty dla rodziny

Propozycja dla tradycjonalistów

Nie zapomnieliśmy o tych, którzy nie lubią wręczać bonów podarunkowych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy aktualne promocje w sklepach. Przeceny sprawią, że w te święta nie przepłacą na prezentach. Poczujcie nasz rabatowy rym :)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close