logo

Berlin, który warto zobaczyć - nalepsze atrakcje

28wrz 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Wybierasz się do Berlina? Sprawdź jakie atrakcje na Ciebie czekają. Podpowiadamy, które miejsca naszych zachodnich sąsiadów warto zwiedzić w pierwszej kolejności.

Stolica Niemiec i zarazem jedno z największych miast (zaraz po Londynie i Paryżu) w Unii Europejskiej - Berlin.

Berlin: miejsca, które warto odwiedzić

Brama Brandenburska

Zabytkowa budowla wznoszona w latach 80. i 90. XVIII wieku. Symbolizuje Pokój i Wolność Zjednoczenia  Niemiec z 3 października 1990 r.

Brama Brandenburska

Katedra w Berlinie

Ewangelicka katedra zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Jest jedną z największych świątyń w Berlinie.

Katedra w Berlinie

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie

Potocznie Reichstag, neorenesansowy budynek zbudowany w latach 1884–1894. Spłonął w 1933 roku i został odbudowany w latach 60. XX wieku. Od 1999 stanowi siedzibę Bundestagu.

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie

To najpopularniejsze budowle Berlina, rozpoznawalne przez wielu Turystów. Jednak nie stanowią wyłącznej atrakcji turystycznej - to tylko mały procent tego, co naprawdę można spotkać w stolicy Niemiec.

Co zobaczyć w Berlinie?

Tych budowli i zabytków z pewnością nie przeoczysz! Są to najwyższe obiekty w Berlinie, które każdy Turysta oraz mieszkaniec Niemiec zawsze podziwia. Wybudowanie tego typu obiektów z pewnością było nielada wyzwaniem - jednak warto było, ponieważ efekty są zdumiewające. Od lewej przedstawione są fotografie: Fernsehturm, Siegessäule, Potsdamer Platz.

Dodatkowe atrakcje Berlina

Jeśli interesujesz się sportem, warto przy okazji zwiedzania Berlina "zahaczyć" także o Stadion Olimpijski:

 

Stadion olimpijski

To tutaj rozgrywane są mecze Bundesligi oraz o Puchar Niemiec. Niejeden piłkarz (i kibic również!) marzy o tym, aby postawić swoją nogę właśnie na tym boisku!

A pod Berlinem...

Nie musisz wyjeżdżać do ciepłych krajów, żeby poczuć tropikalną atmosferę! Wystarczy, że udasz się kilkadziesiąt kilometrów od Berlina, aby odwiedzić popularne Tropical Island. Już teraz możesz wykupić niedrogie wycieczki do tego miejsca. Wpisz w wyszukiwartę GoDealla Travel Tropikalna Wyspa, a otrzymasz najlepsze oferty:

GoDealla Turystycznie

W naszej wyszukiwarce możesz także od razu wybrać zagraniczne lokalizacje i wtedy zostaną Ci zaprezentowane wszystkie oferty, np. wyjazdy do Niemiec, weekend w Berlinie czy wypad do Tropical Island właśnie. Zobacz sam:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close