logo

Bankowość moblina – usprawnienie zakupów i atrakcje dla klientów banków

05lis 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marysia Junak

0

Coraz więcej osób posiada smartfony i inne urządzenia mobilne, z których korzysta na co dzień nie tylko do dzwonienia, ale i do przeglądania Internetu i dokonywania przelewów.

Idąc naprzeciw potrzebom swoich klientów coraz więcej banków oferuje swoim klientom zaawansowane platformy bankowości mobilnej. Znacznie ułatwiają one robienie zakupów i opłacanie rachunków, ale i z uwagi na dużą konkurencję na rynku wiążą się z rozlicznymi promocjami dla klientów banków.

Nowoczesne technologie w bankowości

Coraz więcej osób skłania się ku korzystaniu z mobilnych aplikacji jakie udostępniają banki, gdyż jest to o wiele wygodniejsze niż chodzenie do banku czy korzystanie z bankowości internetowej. Wskazywać może na to fakt, że również w domu coraz więcej osób chętniej korzysta z aplikacji mobilnych tworzonych przez bank. Tym bardziej, że już coraz więcej aplikacji pozwala nie tylko na sprawdzenie swojego stanu konta, ale i na wykonanie przelewu na inne konto bankowe lub gdy poda się numer telefonu odbiorcy lub jego dane facebook.

Aplikacje mobilne dla swoich klientów oferują już praktycznie wszystkie większe banki. Między innymi mBank, PKO BP SA, Bank PeKaO SA. Ostatnio do tych banków dołączyły również BZWBK, GetinBank oraz EuroBank. Aplikacje te z reguły mają także dodatkowe opcje. Pozwalają na wyszukanie promocji z partnerami banku oraz najbliższych bankomatów, oddziałów banków czy też sklepów.

Mobilne płacenie za zakupy

Kolejnym ukłonem w stronę klientów jest umożliwienie im płacenia za zakupy telefonem. Jednym z pierwszych banków jaki dał taką możliwość był PKO BP SA z aplikacją IKO. Jednak teraz kolejne banki umożliwiają płacenie telefonem. Specjalna platforma powstała dla klientów GetinOnline oraz PeKaO BP SA – umożliwia ona płacenie telefonem komórkowym w sklepach sieci Biedronka.

O jeden krok dalej poszedł bank BZWBK. Jego klienci mający dostęp do urządzeń mobilnych, a co za tym idzie również do aplikacji banku mogą robić zakupy internetowe płacąc za nie bezpośrednio z pulpitu głównego aplikacji. Jest o możliwe dzięki systemowi szybkich przelewów pay-by-link. Proces zakupów jest bardzo prosty, więc z pewnością bardzo szybko zdobędzie wielu zwolenników.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close