logo

Autostop i carpooling, czyli jak podróżować taniej

12paź 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Na miano podróży zasługują nie tylko niezapomniane wyprawy na koniec świata, ale także spontaniczne wypady, wakacje z przyjaciółmi czy nawet codzienne pokonywanie kilkunastu kilometrów do szkoły, bądź pracy. Jak łatwo oszczędzić na tego typu podróżach? Dowiecie się tego z naszego artykułu - zapraszamy do lektury!

Alternatywą przeszukiwania różnego rodzaju portali w celu znalezienia promocji lotniczych, tańszych biletów na pociąg i autobus czy nawet całych wycieczek z dużymi rabatami, jest samodzielna organizacja swojej podróży. Niektórzy sami przekonali się o tym, że niekiedy największym kosztem podróży jest transport. Co jednak zrobić, gdy bilet na autobus, mimo, że w promocji, nadal jest dla Ciebie za drogi? Idź na pieszo! :-)

Autostop dla każdego

Zapewne niejeden z nas miał marzenie o tym, żeby wziąć swój plecak i po prostu iść przed siebie... Zainspirowały nas do tego książki i kultowe filmy opowiadające historię śmiałków przemierzających kilometry bez odwracania się i patrzenia na to, co było. Dlatego ludzie zaczęli podróżować. Najczęściej jednak bez pieniędzy, które zapewniłyby odpowiednie warunki na szybkie przemieszczanie się. I tak właśnie powstał autostop. Już od wielu lat znamy i obserwujemy odważnych ludzi, którzy korzystają z autostopu nie tylko po to, żeby "uciec", ale głównie po to, żeby zaoszczędzić na swoich wakacjach.

Autostopowy laik stwierdza, że podróżowanie piechotą i zatrzymywanie przypadkowych kierowców wcale nie jest trudne. Jednak doświadczeni podróżnicy na pewno nie zgodzą się z tym twierdzeniem. Przemieszczanie się w ten sposób nie zawsze jest wdzięczne. Wiele kilometrów, nieufni kierowcy, niesprzyjająca pogoda, noc - osobno te czynniki może nie znaczą dużo, jednak kiedy się połączą, z pewnością niejeden autostopowicz traci chęć do podróżowania.

Autostopowicze jednak nie rezygnują ze swojej pasji. Wielu z nich robi to dla zabawy, adrenaliny, wypełnienia wolnego czasu. Każdy z nich zapewne nie tylko w trudnych chwilach myślał o tym, jak ułatwić podróżowanie. Sami nie musieli się z tym głowić, gdyż z pomocą przyszedł Yanosik Autostop. Pewnie większość z Was kojarzy pierwszy człon nazwy - "Yanosik" to znana i popularna aplikacja z darmową nawigacją i tak zwanym "antyradarem", gdzie użytkownicy wzajemnie informują się o radarach, kontroli policyjnej czy różnego rodzaju wypadkach lub utrudnieniach na drodze.

Aplikacja na telefon dla autostopowicza

Co zabierasz ze sobą w podróż? Telefon! ;-) Oczywiście, są wyjątki, gdzie ludzie nie potrzebują telefonów, jednak obecnie, w dobie Internetu, gdzie "mądre telefony" służą nam nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości, ale także do zabawy, utrzymywania "bliższych" kontaktów z innymi użytkownikami, a przede wszystkim do wyszukiwania informacji, większość z nas bardzo się do ich przywiązuje. Skoro już macie swoje smartfony, możecie zainstalować na nich specjalną aplikację dla autostopowiczów - Yanosik Autostop, który jest zintegrowany z "matką" (albo ojcem ;-)) - Yanosikiem, pozwala autostopowiczom poszukać na swojej drodze osoby, która mogłaby ich podwieźć. Zarówno pierwsza, jak i druga aplikacja jest BEZPŁATNA.

Carpooling

Z darmowej podwózki urodził się nowy pomysł - Carpooling, czyli umawianie się na wspólny przejazd oraz składanie się na paliwo ;-) Pewnie nieraz korzystaliście z tej opcji ze swoimi znajomymi (lub nieznajomymi) i nawet nie wiedzieliście, że ma to swoją nazwę. Teraz nie tylko nazywa się, ale także istnieje w świecie wirtualnym oraz rzeczywistym. Cieszymy się, że na rynku pojawiają się nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników. A wszystko po to, żeby podróżować taniej! Sprawdźcie przykład Yanosika Autostop, który wspiera nie tylko autostopowiczów, ale także osoby wspólnie podróżujące i dzielące się kosztami przejazdu.

W niektórych przypadkach przejazd nadal jest bezpłatny, w innych koszty rozkładają się na wiele osób i cena wcale nie przeraża.

Nie tylko tanio

W podróżowaniu na stopa liczy się jednak nie tylko oszczędność pieniędzy. Autostopowiczom coraz częściej zależy także na pewności przejazdu oraz bezpieczeństwie. Jesteśmy przekonani, że powyższe aplikacje spełniają te wymagania. Nam także zależy na tym, żebyście nie tylko oszczędzali swoje pieniądze i czas na wyszukiwaniu najlepszych wycieczek, ale przede wszystkim skorzystali z zaufanych i polecanych źródeł. Jeżeli więc autostop bądź carpooling jednak Was nie przekonuje, a chcielibyście wybrać się w wyprawę wprost ze swoich snów, sprawdźcie nasze propozycje:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close