logo

Atrakcje w Bydgoszczy - krótki przewodnik po mieście

04mar 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Myśleliście kiedyś nad tym, żeby wybrać się na przykład na weekend do Bydgoszczy? To bardzo dobry pomysł! Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, zawierający najlepsze atrakcje Bydgoszczy.

Stolica wójewództwa kujawsko-pomorskiego i ósme co do wielkości miasto w Polsce - Bydgoszcz. Nie jest najpopularniejszym miastem pod względem turystyki czy atrakcji, jednak to nie oznacza, że wycieczka do Bydgoszczy będzie nudna. Wręcz przeciwnie! Przygotowaliśmy dla Was listę bydgoskich atrakcji, dzięki którym poznacie nie tylko historię tego miasta, ale również odkryjecie w sobie nowe umiejętności, na przykład...robienie mydła! ;-)

Gdzie pójść, co zobaczyć i nad czym spędzić troszkę więcej czasu, żeby dobrze zapamiętać Bydgoszcz? Atrakcje w tym mieście z pewnością Ci się spodobają, a w dodatku nie będą dużo kosztować. Czeka na Was także dużo darmowej rozrywki.

Przejażdżki po Bydgoszczy

Ciekawymi atrakcjami w Bydgoszczy są na przykład przejażdżki różnego rodzaju pojazdami. Na początek polecamy rejs tramwajem wodnym  (kursują w sezonie letnim od maja do września). Jeśli macie chorobę morską, możecie przerzucić się na zabytkowy tramwaj bądź "Ogórkiem", czyli słynnym autobusem z czasów PRL-u.

Kulturalny kalendarz Bydgoszczy

Z tych wydarzeń z pewnością ucieszą się ci, którzy lubią przeróżne festiwale muzyczne, przeglądy teatralne czy inne akcje związane ze sztuką oraz kulturą. Na co będziecie mogli wybrać się w tym roku?

  • Bydgoski Festiwal Operowy (kwiecień)
  • Bydgoszcz Jazz Festiwal (październik/listopad)
  • Festiwal Prapremier (październik)
  • Camerimage (listopad)
  • Mózg Festiwal (listopad)

Atrakcje dla dzieci w Bydgoszczy

Ale nie samymi atrakcjami dla dorosłych Bydgoszcz żyje. Znajdziemy tu także dużo punktów ciekawych dla najmłodszych turystów. Atrakcji dla dzieci jest wiele: poczynając od podziwiania Starego Trajmwaju (ustawionego na ulicy Długiej), przez spoczywanie na Magicznym Krześle, postawionym na terenie Wyspy Młyńskiej (i spełniającym marzenia!), aż po oglądanie Mistrza Twardowskiego, pokazującego się codziennie od 13:13 do 21:13 w oknie kamienicy nr 15 na Starym Rynku.

Muzeum Mydła w Bydgoszczy

Ciekawym miejscem do zwiedzenia w Bydgoszczy jest również Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na samym wstępie myjecie ręce w balii, a potem uczycie się krok po kroku jak wykonać własne, pachnące mydełko :-)

(źródło: muzeummydla.pl)

Niezależnie od tego, które atrakcje zainteresowały Was najbardziej, postarajcie się zaoszczędzić także na noclegach! Tak się składa, że posiadamy dużo ofert na noclegi w Bydgoszczy. Zobaczcie największe rabaty w znanych hotelach oraz pensjonatach na stronie www.wakacjezprocentem.pl -> Bydgoszcz

Natomiast jeśli chcielibyście pojechać do innego miasta w Polsce, zapraszamy do zapoznania się z ofertami na cały kraj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close