logo

Ateny: jak zwiedzić starożytne miasto prawie za darmo?

08lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Tętniące życiem miasto przyciąga turystów niczym magnes. Atrakcji do zwiedzenia jest wiele, jednak ceny mogą nas przestraszyć. Jak zwiedzić Ateny prawie za darmo? Sprawdziliśmy to!

Kalimera! Ateny trwają w nieustającym pędzie od tysięcy lat - jako centrum kultury zgromadzone tam zasoby mogą zapewnić nam rozrywkę na kilka, a nawet kilkanaście dni. Współgra ze sobą wielkomiejski pośpiech razem ze starożytną statycznością i harmonią. Kolebka europejskiej kultury skrywa wiele atrakcji i tak naprawdę, największym problemem może być podjęcie decyzji, co zwiedzić. Na niskobudżetowy wypad mogą się nastawić przede wszystkim studenci, młodzież poniżej 18. roku życia, żołnierze i dziennikarze - zazwyczaj wstęp do wszelkich muzeów jest zupełnie darmowy.

Zaczniemy przewrotnie, ponieważ od miejsca do którego musimy kupić bilet wstępu, a kosztuje on aż 12 euro. Ale nie zobaczyć Akropolu będąc w Atenach, to prawdziwy grzech!

Akropolis i Muzeum Archeologiczne

Wzgórze nad miastem z zabytkami z V wieku p.n.e. takimi jak Panteon, czyli świątynia w stylu doryckim, Teatr Dionizosa i Muzeum Akropolu. Za tę wycieczkę będziemy musieli zapłacić, ale jest to jedno z najważniejszych dziedzictw ludzkości. W przypadku Narodowego Muzeum Archeologicznego, w niektóre dni w roku wstęp jest bezpłatny dla wszystkich - dotyczy to wybranych dat oraz każdej niedzieli od 1 listopada do 31 marca - poza tym okresem w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 

Klimat dzielnicy Plaka

Czyli najstarsza dzielnica tego historycznie bogatego miasta. Przechadzając się uliczkami (których większość jest zamknięta dla ruchu samochodowego) możemy poczuć magiczną atmosferę, zatrzymać się w jednej z licznych kawiarni i wchłonąć ten klimat. Znajdują się tu również zabytki, jak Wieża Wiatrów na forum rzymskim oraz Meczet Zdobywców z 1458 roku. Jeśli jesteśmy w Atenach na weekend to powinniśmy zajrzeć w tą część miasta w niedzielę - odbywa się wtedy targ na którym możemy kupić praktycznie wszystko.

Do Aten możemy dolecieć tanimi liniami lotniczymi - jest to jedyny ekonomiczny sposób. Jeśli szukacie innych pomysłów na spędzenie czasu w słonecznej Grecji, sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close