logo

7 linii lotniczych, którymi lepiej nie latać

24maj 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Jeśli właśnie szukacie ofert linii lotniczych i planujecie podróż poza Europą, to upewnijcie się, że nie będziecie lecieć z tymi przewoźnikami - nie są zbyt bezpieczni!

Dlaczego poza Europą? Odpowiedź jest bardzo prosta - Komisja Europejska ściśle nadzoruje bezpieczeństwo linii lotniczych działających na terenie Starego Kontynentu. Dotyczy to zarówno tych, które mają swoją bazę na terenie Europy, jak i wszystkich linii przekraczających jej geograficzne granice. Dzięki sporządzonej unijnej czarnej liście przewoźników, możemy w prosty sposób sprawdzić z kim lepiej nie latać. Często linie lotnicze po prostu nie spełniają najmniejszych norm bezpieczeństwa - dotyczy to głównie Azji i Afryki.

Lista dostępna jest na stronie Komisji Europejskiej.

Myślicie, że to czysta biurokracja i walka z tańszą, pozaeuropejską konkurencją? Może kilka przykładów Was przekona do tego, że warto dwa razy pomyśleć zanim zarezerwujecie bilet i wsiądziecie do samolotu.

Niebezpieczne linie

Wybierając się do Indonezji i planując wycieczki pomiędzy wyspami lub do Azji, powinniśmy dobrze sprawdzić linie, którymi chcemy lecieć, ponieważ tutaj aż 45 przewoźników nie spełnia standardów!

Kolejność nie ma znaczenia:

1. Citilink Indonesia

Chociaż ta linia jest wyjątkowo popularna w samej Indonezji, nie otrzymałaby prawa do przylotu do Europy.

2. Batik Air

Choć to stosunkowo młoda linia lotnicza, niestety ma już na swoim koncie dwa wypadki i znajduje się na czarnej liście przewoźników UE.

3. Trigana Air Service

W zeszłym roku jeden z samolotów Trigana Air Service zniknął z radarów, po czym okazało się, że rozbił się w górach - zginęło 49 pasażerów i 5 członków załogi.

4. Sriwijaya Air

Może to być zaskoczenie dla tych, którzy kiedykolwiek podróżowali do Indonezji. Te linie są bardzo popularne, niestety wraz z popularnością nie idzie dbałość o bezpieczeństwo.

5. Daallo Airlines

Jeden z somalijskich samolotów został w porwany. Czy leci z nami pilot?

6. Ariana Afgan Airways

Mają na swoim koncie więcej usterek niż samolotów.

7. Blue Wing

Wypadki, pożary i katastrofy to dla Blue Wing normalny dzień pracy.

Chcielibyście wybrać się na wakacje, ale z zaufanym przewoźnikiem? Sprwadźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close