logo

5 najdziwniejszych bagaży na świecie

18sty 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Zastanawialiście się kiedyś, jakie przedmioty podczas odprawy wprawiły w osłupienie celników? Nie chodzi tylko o rzeczy, których przewóz jest niedozwolony, ale... o same pomysły na ich przewiezienie. Sprawdźcie sami, co i jak chcieli przemycić pasażerowie.

Na wszystkich lotniskach działa ochrona, która ma za zadanie uniemożliwić przewóz materiałów niebezpiecznych i zabronionych. Niektórzy z podróżujących mieli niesamowitą fantazję i próbowali wnieść na pokład żywe zwierzęta, jak i martwych członków rodziny. Przedstawiamy kilka historii niczym z filmu komediowego,  a może z filmu grozy?

1. Kijanki w ustach

Próby ich przewiezienia podjęła się kobieta z Korei Południowej. Wracając z wizyty w Chinach została zatrzymana na lotnisku w Guangzhou. Strażnicy poinformowali kobietę, że nie może wnieść na pokład butelki z wodą - może ją wyrzucić lub wypić. Pasażerka zdecydowała się na to drugie, jednak nie połknęła zawartości butelki, co zdziwiło strażników...

Nakłonili kobietę do wyplucia zawartości i sami nie mogli uwierzyć własnym oczom. W wodzie pływały malutkie kijanki! Zasmucona Koreanka wyjaśniła osłupiałym ochroniarzom, że otrzymała je od przyjaciela i nie chciała się ich pozbywać.

2. Zwłoki

Przewóz trumny z zawartością jest dość kosztowny, dlatego dwie Niemki wracające do Berlina usadziły swojego zmarłego dziadka na krześle inwalidzkim, nałożyły mu ciemne okulary i udawały, że "bardzo mocno śpi". Niestety plan wyszedł na jaw, gdy jeden ze strażników dotknął zimnej ręki pasażera...

3. Gołębie

Czy ktoś z Was nie chciałby przywieźć sobie pamiątkowego gołębia z Dubaju? Na taki plan wpadł pewien Australijczyk... Gołębie były niemalże pocztowe, ponieważ turysta owinął je w koperty i przymocował do łydek. Lepszy gołąb w garści... ;)


Źródło: ckm.pl

4. Chihuahua

Jeśli coś szczeka w walizce, to z pewnością nie są to ubrania. Piesek może i wygląda na pluszaka, ale zdecydowanie nim nie jest!

Źródło: washingtonpost.com

5. Noże ninja

Początkujący ninja, którzy jeszcze nie opanowali sztuki przemieszczania się bez użycia samolotu, próbowali wnieść na jego pokład noże ukryte w książce. Muszą jeszcze potrenować!

Źródło: onet.pl


Mamy nadzieję, że nikt z Was nie spróbuje przewieźć kijanek ani gołębi... Gdzie się wybieracie?

 
Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close