logo

5 najbardziej luksusowych lotnisk świata

23maj 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Anna Spychalska

0

W zależności od lotu i długości przesiadki, na niektórych lotniskach możemy spędzić naprawdę sporo czasu. Wtedy to, czy lotnisko jest w miarę wygodne i zadbane, ma naprawdę ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sprwadziliśmy 5 najlepszych i jednocześnie najbardziej luksusowych lotnisk.

Czy wiecie, że na światowych targach poświęconych branży lotniczej Passenger Terminal Expo, przez przedstawicieli 160 państw, wybierane są najlepsze lotniska? Pod lupę brana jest jakość lotnisk, obsługa, wygoda i rozmaite innowacje walczące o sympatię pasażerów. Od kilkunastu lat w zdecydowanej czołówce znajduje się kilka lotnisk, które zaskoczą każdego!

1. Singapore Changi

Czekając na lot na tym lotnisku możecie się poczuć, jak w prawdziwym lesie deszczowym. W hallu znajduje się Green Wall z egzotyczną roślinnością, a rozciąga się on na kilka pięter wysokości. Oprócz teo znajdziecie motylarnię, wodospad, Ogród Kaktusowy i Ogród Paproci.

Źródło: cnn.com

Dla fanów gier i filmów przygotowana jest strefa 3D Xperience Zone. A jeśli wydacie min. 10$ na lotnisku, będziecie mogli skorzystać z czteropięrowej zjeżdzalni.

2. Seul Incheon

Tutaj możecie zagrać w golfa, pojeździć na łyżwach (przez cały rok!) oraz zagrać w kasynie. A dla bardziej zmęczonych podróżą czeka SPA oraz prywatne pokoje do odpoczynku. Po drzemce można się przejść po zadaszonych ogrodach, a następnie sprawdzić wystawę w Muzeum Kultury Korei.

Źródło: dailymail.com.uk

3. Zurych

Chociaż przed Zurychem w zestawieniu Passenger Terminal Expo znajduje się jeszcze kilka azjatyckich lotnisk, to nie mają one takiej atrakcji, jak wycieczka autobusem na terenie portu lotniczego - można poznać wszystkie zakamarki tego miejsca! Oprócz tego, jest to świetne miejsce dla zakupomaniaków, ponieważ na terenie lotniska znajduje się jedno z największych centrów handlowych w całej Szwajcarii.

Źródło: sleepingairports.net

4. Vancouver

Stawia na ekologię i święta okolicznościowe. W okresie Halloween lepiej mieć jakiś strój wiedźmy w torbie - możecie zgarnąć nagrody :)

Źródło: yvr.ca

5. Amsterdam Schiphol

Wychwalane za profesjonalną i pomocną obsługę, no i... darmowy internet!

Źródło: amsterdamlayovers.com

To dokąd lecicie?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close