logo

5 miast idealnych na wieczór kawalerski

19lis 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Anna Wudarska

0

Wieczór kawalerski zdarza się tylko raz w życiu! A przynajmniej powinien... ;) Ta tradycyjna impreza organizowana dla przyszłego Pana Młodego coraz rzadziej ogranicza się do wieczornego wypadu na miasto, często przybierając formę kilkudniowego wyjazdu w męskim gronie. Twój przyjaciel zamierza wkrótce pożegnać się ze statusem "singla"? Prezentujemy listę 5 miast na całym świecie, których sceneria i atrakcje sprawią, że tej imprezy nie zapomnicie do końca życia!

Las Vegas

Światowa Stolica Rozrywki, hazardu i ekstrawaganckich lokali. Las Vegas, miasto położone w amerykańskim stanie Nevada, w świecie kojarzone jest przede wszystkim z wyszukanymi restauracjami, pełnymi przepychu hotelami, ogromnymi kasynami oraz... szybkimi ślubami udzielanymi przez sobowtóra Elvisa ;) Jeśli chcesz zafundować przyjacielowi imprezę kawalerską w świetle nigdy nie gasnących neonów, rodem z amerykańskich filmów - Las Vegas to strzał w dziesiątkę! To miasto z pewnością nie pozwoli Wam się nudzić. I pamiętajcie: "Co się zdarzyło w Vegas, zostaje w Vegas!".

Londyn

Angielska stolica słynie nie tylko z fantastycznych zabytków architektonicznych - domyślamy się, że zwiedzanie podczas wypadu kawalerskiego raczej nie jest waszym priorytetem ;) Wizyta w Londynie to doskonała okazja do nocnego rajdu po pubach. Tamtejsze lokale słyną z niepowtarzalnego klimatu, jakiego nie zaznacie w żadnym z europejskich barów. Prócz tego stolica Wielkiej Brytanii oferuje genialne sale bilardowe i kultowe kluby nocne. Jeśli szczególnie zależy Wam na szalonej imprezie, koniecznie odwiedźcie Soho - najbardziej rozrywkową dzielnicę Londynu. Warto także wybrać się na przejażdżkę London Eye, z którego wspaniały widok na panoramę miasta zapiera dech w piersiach!

London Eye - diabelski młyn, z którego można obejrzeć panoramę miasta

Berlin

Stolica Niemiec również ma sporo do zaoferowania! Większość klubów i barów w Berlinie jest otwarta aż do świtu. Co jeszcze wyróżnia berlińskie lokale na imprezowej mapie świata? Wiele z nich mieści się w dawnych budynkach przemysłowych - na przykład byłych fabrykach, browarniach czy zajezdniach autobusowych. Taka sceneria musi tworzyć niepowtarzalny klimat! Nie sposób także nie wspomnieć tu o berlińskim klubie-legendzie. Tresor to jeden z największych i najpopularniejszych lokali niemieckiej sceny techno, który swą działalność rozpoczął w 1991 roku. Klub charakteryzuje ogromne, mroczne wnętrze jedynie gdzieniegdzie rozjaśnione czerwonym światłem lamp i błyskiem dyskotekowych kul oraz patio, którego akustyka pozwala klubowiczom przenieść szaloną imprezę na zewnątrz.

Berlin

Amsterdam

Pisząc o miastach idealnych na kawalerską imprezę nie sposób nie wspomnieć o Amsterdamie. To istna mekka nietypowych atrakcji! Jednym z symboli stolicy Holandii jest słynna Dzielnica Czerwonych Latarni.Roi się tam od knajp, pubów... i klubów o nieco podejrzanej renomie. Ta część miasta słynie jednak z czegoś innego. Mowa o oświetlonych na czerwono oknach wystawowych, z których do przechodniów wdzięczą się skąpo ubrane dziewczyny. Choć dzielnica uważana jest za dość bezpieczną, warto zadbać o to, by nie kusić kieszonkowców. Drobne złodziejaszki uaktywniają się zwłaszcza wieczorami, gdy w dzielnicy roi się od turystów. I pamiętajcie - w Dzielnicy Czerwonych Latarni obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć!

Słynna Dzielnica Czerwonych Latarni w Amsterdamie

Kraków

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Obcokrajowcy, jako miejsce pożegnania ze statusem singla, chętnie wybierają Kraków. To miasto oferuje przyszłym Panom Młodym wiele wariantów. Coraz popularniejsze jest korzystanie z ofert firm organizujących wieczory kawalerskie, które wcale nie ograniczają się jedynie do klubowych imprez i ogromnych ilości alkoholu. W ten sposób koledze, który wkrótce "pożegna się z wolnością" można na przykład zafundować realistyczne porwanie (oczywiście na szaloną imprezę), wycieczkę śladami komunizmu, skok ze spadochronem lub... kurs przygotowywania sushi na ciele nagiej modelki. Runda po najpopularniejszych krakowskich klubach oczywiście obowiązkowa!

Ty i Twoja paczka czasy wieczorów kawalerskich macie już za sobą? Może warto zatem pomyśleć o weekendowym wyjeździe ze swoją drugą półówką? Na portalu Wakacje z procentem znajdziesz mnóstwo ofert do SPA w atrakcyjnych cenach!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close