logo

5 darmowych sposobów na znalezienie wymarzonej pracy

27paź 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marta Wacław

0

Uwielbiasz zakupy jednak nawet ze zniżkami, jakie codziennie publikujemy, nie możesz spełnić wszystkich swoich zachcianek? Mamy na to sposób, który rozwiąże wszystkie Twoje problemy, a przynajmniej większość. Podpowiemy Ci, jak znaleźć swoją wymarzoną pracę, dzięki której będziesz mógł kupować kiedy zechcesz i co tylko zechcesz.

Reklama

Mamy dla Ciebie 5 darmowych sposobów, które pomogą Ci znaleźć pracę oraz oszczędzić zarówno swój czas, jak i osób z działu HR. I wiesz co? Będziesz mógł korzystać ze wszystkich rabatów i zniżek, które kazdego dnia publikujemy!

Jak dawniej...

Zupełnie darmowym rozwiązaniem, które jednak wymaga od Ciebie cierpliwości i czasu, jest wyszukanie w sieci ofert pracy, które szczególnie Cię interesują, wydrukowanie CV i osobista wizyta w firmie. To sposób znany od bardzo, bardzo dawna. Musisz jednak upewnić się, że Twój życiorys na pewno trafi do osoby, która przeprowadza rekrutację. Przygotuj się również na to, że nie raz możesz odbić się od drzwi. Firmy często zabezpieczają się przed wtargnięciem do siedziby "intruzów", a idąc osobiście własnie do takich możesz należeć. Ale... oprócz biletu na komunikację miejską oraz tuszu w drukarce nie będziecie musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów szukania pracy. Uważajcie tylko na mandaty za wkroczenie na cudzy teren :P

Wyślij swoje CV

Kolejnym standardowym, ale i darmowym sposobem szukania pracy jest przeglądanie stron z ogłoszeniami i wysyłanie CV jak do tej pory. Minus jest taki, że takich życiorysów każdego dnia trafia naprawdę mnóstwo na skrzynki i jeśli tylko kilka pierwszych CV będzie ciekawych jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że osoba zajmująca się rekrutacją w ogóle otworzy Twoją wiadomość.

Pracuj.pl wyszukiwarka ofert pracy

 

Gdzie szukać ofert pracy w Internecie?

Tutaj spokojnie możecie szukać ofert pracy. Ponadto z pewnością warto, żebyście zaglądali również na strony lokalnych mediów (rozgłośni radiowych, gazet) i co jakiś czas orientowali się, jakie oferty pojawiają się w Waszym regionie.

Idź do Biura Karier!

Nadal studiujesz lub jesteś absolwentem jednej z polskich uczelni i szukasz pracy? Zupełnie bezpłatnie pomoże Ci w tym Biuro Karier. Większość polskich uniwerystetów, a z pewnością te największe: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechnika Poznańska mają własne Biura Karier, które dzięki umowom ze sprawdzonymi pracodawcami mogą znaleźć dla Ciebie wymarzoną ofertę i stanowisko. Poza tym, możesz bezpłatnie skorzystać z darmowych programów praktyk, szkoleń czy staży, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Pomoc agencji pracy

Poza portalami na rynku istnieje wiele agencji pracy, które pomagają w znalezieniu interesujących ofert. Czy warto z takich agencji skorzystać? Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy i będziesz potrzebował pracowników, ale wiesz, że nie będziesz miał czasu na samodzielne przeprowadzenie rekrutacji, dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową lub ponownie chcesz wejść na rynek pracy po przerwie, to powinieneś rozważyć tę opcję. Musisz być jednak świadomy, że podpiszesz umowę z agencją zatrudnienia, nie bezpośrednio z pracodawcą.

W jakiej sytuacji warto skorzystać z agencji pracy?

  • kiedy szukasz swojej pierwszej pracy i dopiero chcesz rozpocząć karierę zawodową
  • kiedy ponownie chcesz wejść na rynek pracy po przerwie lub zmienić ścieżkę zawodową
  • kiedy masz inne obowiązki (rozkręcasz własną firmę, opiekujesz się dziećmi) i zależy Ci na elastycznej pracy
  • kiedy szukasz pracy tymczasowej lub takiej, którą w razie konieczności można łatwo zmienić

Poza wyjątkami (z pewnością zostaniesz o tym poinformowany w danej agencji zatrudnienia) agencje nie pobierają opłat za znalezienie pracy. Rozliczenie następuje pomiędzy pracodawcą a agencją, jednak bardzo często pracodawcy celowo obniżają pensje pracownikom żeby móc pokryć część kosztów, które będzie trzeba zapłacić agencji. Jeśli więc chcesz uniknąć takiej sytuacji, zastanów się nad rejestracją w bezpłatnych serwisach.

Zarejestuj się i Pracuj.pl !

Naszym zdaniem najszybszym, najbardziej skutecznym, a przede wszystkim bezpłatnym sposobem znalezienia wymarzonej pracy, dzięki której będziesz mógł spełnić wszystkie, absolutnie wszystkie swoje zachcianki, jest rejestracja w darmowych serwisach, które każdego dnia podeślą Ci oferty pracy dopasowane do Ciebie. Jednym z najpopularniejszych serwisów z ofertami pracy jest Pracuj.pl z którego każdego dnia korzystają tysiące osób chcących znaleźć pracę.

 

Jak zarejestrować się na Pracuj.pl ?

Pracuj.pl rejestracja

  1. Na samym początku musisz wypełnić formularz rejestracyjny i określić swoje podstawowe preferencje: czy poszukujesz pracy, czy może pracujesz gdzieś obecnie, ale chcesz zmienić pracodawcę, ile chciałbyś zarabiać oraz w jakim mieście pracować.
  2. Po wypełnieniu wszystkich punktów formularza konieczne będzie potwierdzenie rejestracji poprzez kliknięcie w link otrzymany mailowo.
  3. Po tym zostaniesz przeniesiony na swoją własną, osobistą stronę w serwisie Pracuj.pl gdzie będą znajdowały się wszystkie informacje ważne dla pracodawcy. To dzięki tym danym serwis każdego dnia będzie mógł przygotowywać indywidualną listę ofert, które mogą Cię interesować, a także udostępniać Twój profil pracodawcom, którzy mogliby Cię chcieć w swoim zespole.

Naprawdę poświęć chwilę na to, żeby wypełnić swój profil od A do Z, dodać ładne, profesjonalne zdjęcie, pochwalić się doświadczeniem, a jeśli takiego nie masz, Twój profil musi być Twoją wizytówką i zachęcać do rekruterów do odwiedzania go. Dlatego ważne jest, żeby to właśnie w tym miejscu wypisać swoje wykształcenie, certyfikaty, przebyte kursy, a także każdą, nawet najmniejszą aktywność (organizacje studenckie, pomoc charytatywna, stowarzyszenia).

Jesteśmy pewni, że po kilku dniach telefony się rozdzwonią i będziesz biegać na rozmowy kwalifikacyjne, a na samym końcu dostaniesz pracę, która pozwoli Ci na korzystanie ze wszystkich zniżek, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. A jest ich naprawdę sporo!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close