logo

5 aplikacji, które ułatwiają podróżowanie

20sty 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Jeśli chcecie uniknąć godzin spędzonych na poszukiwaniu informacji, to wystarczy, że ściągniecie odpowiednie aplikacje, które ułatwią Wam podróż. Sprawdziliśmy, które są warte uwagi.

W dobie smartfonów i tabletów, większość z nas ma przy sobie jakieś urządzenie mobilne, dzięki któremu możemy się komunikować i surfować w internecie w każdym miejscu. Często jest to bardzo przydatne, szczególnie podczas przyjazdu do obcego miasta. Wybraliśmy 5 świetnych i darmowych aplikacji!

1. Google Maps i Google Translator

Zaczynamy od czegoś oczywistego. Jeśli jest tu ktoś, kto choć raz nie korzystał z dobrodziejstw tych apek, niech lepiej szybko je ściągnie! Dzięki Google Maps w mig się odnajdziemy w nowym miejscu i określimy lokalizację, zaś Google Translator pomoże nam w przełamaniu bariery językowej. Obie działają zarówno na iOS, jak i Android.

Źródło: itunes.apple.com

2. XE Currency App

Aplikacja, która przydaje się w krajach mających inną walutę niż złotówki, czyli tak naprawdę wszędzie poza granicami Polski. Szybko przeliczymy, czy zakup pamiątki się opłaca :) Działa na iOS i Android.

Źródło: xe.com

3. iPolak

Stworzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pozwala na szybkie zlokalizowanie polskiej placówki dyplomatycznej w danym kraju. Oprócz tego podpowie, co zrobić w razie problemów i jak zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży.

Źródło: msz.gov.pl

4. Sunrise - GPS Sunrise Sunset Calculator

Podróżujecie pomiędzy strefami czasowymi, bo lubicie oglądać wschody i zachody słońca? A może po prostu chcecie wiedzieć o której wstać, żeby załapać się na ten piękny widok? Ta aplikacja jest stworzona dla Was!

Źródło: itunes.apple.com

5. Triposo

Mobilny przewodnik po mieście, który działa również offline! Oprócz map znajdziemy dużo wskazówek i opisów atrakcji, jakie oferuje miejsce w którym właśnie spędzamy czas. Jeśli w pobliżu są jakieś ciekawe wydarzenia, to z pewnością zostaniesz o tym powiadomiony.

Źródło: play.google.com

Skoro już wiecie, co ściągnąć na smartfona, czas wybrać kierunek podróży. Najlepiej w niskiej cenie:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close